Sağlık

Adet Dönemi Nasıl Düzene Girer

Adet Ağrısı

Adet Ağrısı

Piyasada dolaşan bir çok adet zamanını değiştiren ilaçlar mevcut. Bu ilaçlar sizin metabolizmanızı direk etkileyerek adet (regl) tarihinizi değiştirebiliyor. Ve bu durum adet döneminizin düzensizleşmesini sağlıyor. Kesinlikle bu tarz ilaçların kullanımını önermiyoruz. Bünyenizde değişikliği neden olan her ilaç unutmayın sizlere çok büyük ölçüde etkilemektedir.

İlaçla düzensizleşen adet dönemlerinde bir hekime başvurulmasını öneriyoruz.

Kendiliğinden düzensizleşen adetin ise birçok nedeni olabilir. Öncelikle sorun aşırı stres ve kilodan dolayı olabilir. Kesinlikle sıkıntıdan ve stresten uzak durmanızı öneriyoruz.

Kilodan oluşan sorunlarda ise aşırı zayıf kişiker kilo almaya çalışmalı, aşırı kilolu kişiler ise de zayıflamaya uğraşmalıdır. Bu kolay olmayacaktır elbetteki fakat vucudunuzdaki eksik ve gerekli mineral ve vitaminleri bir şekild

Adet Dönemi Düzensizliği

Adet Dönemi Düzensizliği

e dengelemelisiniz. Bir diyetisyene danışmak en doğru iş olacaktır.

Oluşan hormonsal bozukluklar da ilaçlı tedavi yöntemleri uygulanabilir. Doktorun kişinin sağlık durumuna uygun olarak en doğru ilacı size sunar.Belli bir süre  kullanılması bu ilaçların düzenli kullanımı ile adet düzensizliği rahatsızlığı tamamen yok olmuş olacaktır.

Ek bir bilgi sunmak isteriz;

Normal adet dönemi düzeni 24 ile 35 gün arası değişiklik göstermektedir. Zaman hesaplaması yaparken süreyi kanama günleri ve hasta olmadığımız günleri baz alarak hesaplamak gerekir.

Bu yazıdan önce paylaştığımız Selülitten Kurtulmanın Pratik Yolları konulu makalemizde flöz bant, karbon terapi ve lenf dranej hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi çekebilir :  Doğal Yollarla Göğüs Büyütme