Güzellik

Bacaklardaki Batık Lekelerine Çözüm

Bacaklar da oluşan batıklar ve cildin kararması , pürüzlü görünmesi can sıkıcı problemlerden birisidir ve bunlarla başa çıkmak oldukça zordur. Bacakta oluşan batık ve lekelerin en önemli sebebi cilt kendini yenilerken üstte ki ölü derinin kalmasıdır.

Epilasyon şeklinizi değiştirseniz de en fazla ya azalma ya da çoğalma gösterecektir. Batıklar için en etkili çözümün lazer epilasyon olduğu söylenir . Şimdi biz kendi imkanlarımız ile neler yapabileceğimize bakalım.

bacaklardaki batık lekelerine çözüm

bacaklardaki batık lekelerine çözüm

*Limon suyu  ve soda ile

Malzemeler : 1  Çay bardağı limon suyu, 1 Çay bardağı soda

Hazırlanışı : Duşa girdiğiniz de bacaklarınızı lif ile iyice keseleyin. Nemini aldığınız bacaklarınıza bu karışımı uygulayın . Batıkların azalmasına yardımcı olacaktır.

 *Krem tarifi

Malzemeler : 1 fincan yulaf unu, 1 yemek kaşığı limon, 1 yemek kaşığı kil, 2 yemek kaşığı hint yağı

Hazırlanışı : Bütün malzemelerinizi bir kaba koyun ve eriyene kadar karıştırmaya devam edin. Elde ettiğiniz karışımı bacaklarınız da ki batıklara uygulayın ve kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra bacaklarınızı durulayın . Temizledikten sonra bacağınıza badem yağı sürebilirsiniz.

*Aspirin ve su

Malzemeler : 5 tane aspirin ,1.5 su bardağı su

Hazırlanışı : Suyu ısıtın ve aspirinleri suda erinceye kadar bir kabın içersinde karıştırın. Karşıdan sıkabileceğiniz bir şişenin içine koyun. Bacaklarınızı keseledikten sonra bu karışımı bacaklarınıza sıkın . 3- 4 saat sonra durulayabilirsiniz.

*Deniz tuzu kürü

Malzemeler : 1  çay bardağı limon suyu , 1 yemek kaşığı deniz tuzu

Hazırlanışı : Bu iki malzemeyi iyice karıştın ve duşta kese yaptıktan sonra bacaklarınıza uygulayın.Bir süre bekleyin ve durulayın . Bu tüylerin de azalmasını sağlayacaktır.Tuz biraz yakabilir.

*Şeker Maskesi

Malzemeler : 1 kahve fincanı limon suyu, 4 yemek kaşığı şeker

Hazırlanışı : Malzemeleri karıştırın . Duşta kese yaptıktan sonra bacaklarınıza uygulayın . Şeker olduğu için bastırmaya dikkat edin ki bacaklarınızı çizmesin.

İlginizi çekebilir :  Parfümlerin Daha Kalıcı Kokması için

*Karbonat Maskesi

Malzemeler : 2 yemek kaşığı yoğurt , 1 çorba kaşığı karbonat

Hazırlanışı : Yoğurt ve karbonatı karıştırın . Duşa girip bacaklarınıza kese yaptıktan sonra bu karışımı bacaklarınıza sürün.15 dakika bekledikten sonra durulayın. Daha sonra limon suyu ile  bacaklarınıza masaj yapın.

Bu yazıdan önce paylaştığımız Güneş Lekelerinden Kurtulmak konulu makalemizde doğal, güneş lekesi ve güneş lekesi nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.