Kadıngibi

Cilde Zarar Veren Besinler

Çeşitli cilt sorunlarınla karşılaşırız ve bazen bunların nedenini bilmeyiz.Bunların nedenleri yediğimiz besinlerden de kaynaklanabilir ve bunlar siyah nokta , akne ve  tende yağlanmaya  gibi cilt sorunlarına yol açabilir.

Şeker

Kolajen maddesi cildimizin pürüzsüz,kırışıksız ve parlak gözükmesini sağlar.Peki neden mi şeker dedik. Çünkü şeker kolajen maddesini yok ediyor.Bu yüzden beyaz,esmer şeker ,çikolata vb gibi işlenmiş şekerli ürünlerde mümkün olduğu sürece uzak durmamız gerekiyor.

Cilde Zarar Veren Besinler
Cilde Zarar Veren Besinler


Alkol

Alkolün içinde bulunan maddeler cildin kırışık ve kuru olmasına neden olur.Kuru cilt mat gözükür ve ölü hücreler oluşur.Bu yüzden hem cildimize ve vücudumuza zararlı olan alkolden uzak durmalıyız.

İşlenmiş Gıdalar

Pizza, hamburger, markette reyonlarda satılan ürünler, kısaca doğal olmayan fabrikadan geçmiş her besin sağlığı tehdit eden gruplardandır.Bu ürünler bolca şeker ve tuz içerir.Bu yüzden hazır yiyeceklerden de uzak durmalıyız.

Zararlı Gıdalar
Zararlı Gıdalar

Kızarmış Gıdalar ve Hidrojene Yağlar

Şunu bilmeliyiz ki yağın ısısı yükseldiğinde yağ oksitlenir.Özellikle sıkça tükettiğiniz fast-food ürünlerde yiyecekler pişerken aynı yağda sık sık kızartıldığı için bu ürünlerin tüketilmesi oldukça zararlıdır.Ayrıca yağın vücuttan atılması zordur ve vücutta bulunan fazla yağ kalp hastalıklarına ve kan dolaşımın yavaşlamasına neden olur.Kan dolaşımının yavaşlaması demek cilde giden kanın azalması ve ardından erken yaşlanmak demektir.

 

Yorum ekle