Sağlık

Diş Ağrısı Neden Gece Başlar

Diş Ağrısı

Diş Ağrısı

Öncelikle diş ağrısı kişiden kişiye göre farklılıklar gösterebilir. Aynı ağrı bir çok kişiyi rahatsız ederken , başka birisi bundan fazla etkilenmez. Diş ağrıları da bunlardan biridir. Daha hafif bir çürümede bir çoğumuzun dişi fazlasıyla ağrıyabilir. Ama bir başka kişide bunu ağrı olana kadar pek hissetmez ve çürük ilerlemiş olur.

Dişin içindeki iltihap tedavi edilmezse dişe yaptığı basınç artar ve ağrıya  sebep olur. Gece yattıktan bir süre sonra zonklama tipinde ağrılara etki eder.Ağrı kesici içip yada alkol yöntemiyle geçmesini bekleriz.Ama bu yöntemler fayda etmez.

Bunun dışında günün yoğunluğunda bilincimiz daha farklı şeylerle meşgul olduğu için gece bu meşguliyet sona erdiğinde bilincimiz ağrıya daha fazla odakta kalabilir. Buda diş ağrısını daha şiddetli hissetmemize sebep olur.

Bu yazıdan önce paylaştığımız Ağrısız Tüy Alma Yöntemleri konulu makalemizde acısız, ağda ve ağrısız kıl alma yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi çekebilir :  Kadınlarda ferritin değeri kaç olmalı ?
  • Jale Akça

    Şu diş ağrısından ne çektim ya. Geceleri uyutmaz , yemek vakti yemek yedirmez en neşeli anımda burnumdan zehir gibi getirir.