Güzellik

Diyette Günde Kaç Tane Ekmek Yemeliyim ?

DİYETTEYİM, GÜNDE EN FAZLA 2 DİLİM EKMEK YEMELİYİM. Çünkü, ekmek beni zinde tutar!

Kilo vermek isteyenlere çoğumuzun tavsiyesi muhakkak şu olmuştur; “Ekmeği tüketme!”. Neden ekmek tüketmiyoruz? Zararlı ne var içerisinde? Ekmek denilen besin maddesi; un,su,tuz,maya gibi oldukça masum maddelerden üretilmekte olduğunu hepimiz bilmiyor muyuz? O halde bu engel ne için? Oysaki miktarınca tüketilen herşey faydalıdır. Ekmeğide miktarı oranında tükettiğiniz sürece, vücudunuzun sağlıklı olabilmesi için gerekli olan kısımları doyumunu sağlamaktadır. Bbilinenin aksine, ekmek kilo yapıcı bir tüketim maddesi değil; Kan şekerini dengeleyen, b1-b5-niasin kaynağı ve doyurucudur. Diyetisyenlerin, kilo vermek isteyenlerden esirgediği ekmek, şimdileri göz bebekleri. Bunun  sebeblerini düşündüğümüz zaman, şimdi ki düşüncelerinin ne denli doğru olduğunu göreceğiz. Diyet yapanlar tarafınca en çok şikayet edilen konu, kan şekerinin sık ve ani şekillerde düşmesidir.

 Ekmek, içerisinde bulundurduğu karbonhidratlarla kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olmaktadır. Ekmek, üretiminde kullanılan malzemeler sayesinde, çoğu meyve ve sebze de de bulunan ve mümkün oldukça alınması gereken vitaminleri bünyesinde barındırmaktadır. Diyet yapanlardan istenen yiyeceği un ufak olasıya kadar çiğme kuralı ekmek içinde geçerlidir. Ekmeğin bu denli çiğnenmesini, doygunluk hissinin en kısa sürede sağlanmasına yardımcı olmaktır.

Bu yazıdan önce paylaştığımız Tatil Sonrası Kilo Vermek konulu makalemizde kilo verme, tatil sonrası kilo vermek ve tatil sonrası nasıl kilo verilir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi çekebilir :  Bacakları İnceltmenin Yolları