Güzellik

Dudaklar Nasıl Kalınlaşır ?

Çoğu kadın Angelina Jolie’nin sahip olduğu dolgun dudaklara sahip olmayı ister. Ne yazık ki çoğu kadın dolgun dudaklara sahip olma konusunda bu kadar da şanslı değildir. Bu konuda neler yapılabileceğine baktığımızda iki yöntem karşımıza çıkmaktadır. Bunlar; evimizde uygulayabileceğimiz doğal yöntemler ve hastenelere gidip yaptıracağımız cerrahi müdahale yöntemidir.

Doğal yöntemlerden ilkine göz atacak olursak bir adet bardak sizin için yeterli olacaktır. Dudaklarımızı kalınlaştırmak istiyorsak şayet, demektir ki dudaklarımız gereğinden fazla sönük durumdadır. Dudaklarımıza uygulayacağımız negatif basınç sönmüş ve incelmiş dudakları tersine etkiyle kalınlaşmasına yardımcı olacaktır.

Dudak Kalınlaştırma Yolları

Dudak Kalınlaştırma Yolları

Nasıl mı? Öncelikle yeterli genişlikte bir su bardağını veya bir shot bardağı alın.  Bardağın içine ağzınızı sokun ve bardağın içinde ki havayı çekmeye başlayın. Havayı çektikçe dudaklarınızın bardağın içine girdiğini farkedeceksiniz. Belli bir zaman sonra bardağı elinizle tutmanıza gerek duymayacaksınız. Bardak yüzünüze yapışacaktır. Bu işlemi yaparken oluşacak durum şudur; negatiff basınç sizin dudalarınızı besleyen damarları kendisine doğru çekecektir. Dışarıya doğru çekilen damarlar da genişleyecektir. Damarlar genişledikçe dudaklardaki kan artacaktır. Dudaklarda ki kanın artması da dudaklarınızın dolgunlaşmasını sağlayarak dudaklarınızı kalınlaştıracaktır. Bu işlemi yaparken aralıkla yapmayı ihmal etmeyim.

Dudak Kalınlaştırma Kürü

Doğal yöntemleri incelemeye devam ettiğimizde, evimizde kolayca hazırlayabileceğimiz bir çok bitkisel dudak kalınlaştırma kürü bulunmaktadır. Acı biberle, karanfil yağı ile, yumurta maskesi ile, balla veya tarçın yağı ile kendinize kür hazırlayarak bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Cerrahi müdahale yöntemi de günümüzün en çok tercih edilen estetik operasyonlarındandır. Tek bir yöntemden ziyade insanlara bir çok seçenek sunulmaktadır. Dudak kalınlaştırma için kullanılan en popüler materyal ise Alloderm’dir. Kadavradan mevcut bulunan, birçok işlemden geçmiş doğal bir kollagendir. Lokal anestezi altında, ağzın iç köşelerinden yapılan küçük insizyonlar ile de yerleştirilebilir. Elde edilen sonuç kalıcı değildir, kalıcılığı 6 ayla bir yıl arasıdır.

Dudaklar Nasıl Kalınlaşır

Dudaklar Nasıl Kalınlaşır

Dudak Kalınlaştırmak için Yağ Enjeksiyonu

Bir diğer yaygın cerrahi müdahale türü de Yağ Enjeksiyonudur. Burada kastedilen yağ kişinin kendisinin bir bölgesinden (özellikle karnından) alınan yağın dudaklara enjekte edilmesi yöntemidir. Bu yöntem uygulanan hastaların yarısında kalıcı sonuçlar bıraktığı gözlenmiştir.

Dudakları Kalınlaştırma

Dudakları Kalınlaştırma

Burada göz önünde bulundurulması gereken konu, cerrahi müdahalalerden sonra karşılaşma ihtimali olan olumsuz durumlardır. Bu hiçkimsenin istemediği bir durum olsa da karşımıza çıkması olası seneryolardandır. Kalın dudaklarım olsun derken varolanı da kaybetme kaygısı yaşamak istemeyenler doğal yöntemleri tercih edebilirler.

İlginizi çekebilir :  Erkekleri Saçlarınızla Etkileyin

Bu yazıdan önce paylaştığımız Kaşlar Ne Kadar Sürede Uzar ? konulu makalemizde kaş boyu, kaş nasıl alınır ve kaş uzaması hakkında bilgiler verilmektedir.