Güzellik

Göz Şişliği Nasıl Geçer ?

Göz şişliği bayanların korkulu rüyalarından biridir , yorgunluk uykusuzluk vb. birçok sorun gözlerimizde şişliğe neden oluyor. Çoğu zaman bunları gizlemeyi makyajlarla bile başaramıyabiliyoruz.

Peki buna doğal yöntemlerle engel olabilir miyiz ? Elbette 🙂

İşte bizim size göz şişliğinden kurtulmak için olan önerilerimiz;

Havlu: Başarısı kanıtlanmış bir çözümdür , bir havluyu biraz ıslatıp buzdolabı yada derin dondurucuda kısa bir süre beklettikten sonra göz çevremize soğuk kompres uygulamak göz şişliğinizi kısa sürede alacaktır.

Salatalık: Salatalık da aynı etkiye sahip cildi güzelleştirici olarak bilinen salatalık göz kapaklarınıza koyduğunuz sizi rahatlatacaktır.

Çay kaşığı: Çay kaşığını buzdolabına koyup bir süre bekletin daha sonra göz çevrenizde gezdirin , şişliğin indiğini göreceksiniz , bu işleme farkedilir derece de olana kadar devam edin.

Yumurta akı: 1 veya 2 yumurtanın akını sertleşinceye kadar karıştırın, daha sonra yumuşak bir kumaş yardımı ile gözlerinizin altına yayın. Gözlerinizin altı çok daha gergin hale gelecektir ve daha az şiş görünecektir.

Bu yazıdan önce paylaştığımız Boyu Uzun Göstermenin Yolları konulu makalemizde boyu uzun gösterme, penelope cruz ve seksi bacaklar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi çekebilir :  Gözleri Daha İri Göstermenin Yolu