Cinsellik

Güçlü Cinsel Yaşamın Sırları

Her erkek, hayatı boyunca güçlü ve arzulu bir cinsel yaşam sürmek ister. Fakat çoğu zaman yetersiz beslenme, negatif psikoloji ve az da olsa katılımsal faktörlerden ötürü, bu istekleri bir hayalden öteye gidemez.

Güçlü cinsel yaşamın sırları için , cinsel yaşamı etkileyen faktörler, kısaca aşağıda verilmiştir.

Mastürbasyon, genç yaşlarda sık yapılırsa, ileri ki dönemler için büyük tehlike teşkil etmektedir. Bunların başında erken boşalma sorunu gelir.

Yüzyılın zehri sigara, tüm sağlığı, sonrasında cinsel hayatınızı öldüren bir zehirdir. Sigara içen pek çok genç, erken yaşlarında iktidarsız olma tehlikeleri ile karşı karşıya kalırlar.

Alkol, yine genç yaşlarda cinselliğin katilidir. Genç erkeklere, her ne kadar daha kuvvetliymiş gibi bir his veriyorsa da, genç arkadaşlar bunun zararını ileri ki yıllarda fazlasıyla görecekler.

Beslenme, cinsel yaşam içinde önem arz eder. Tükettiğimiz gıdalar cinsel yaşam kalitemizi arttırır. Bu nedenle beslenme güçlü cinsel yaşam için vazgeçilemez unsurlardandır.

Cinsel açıdan mutlu ve uyumlu ailelerin, yeni doğan çocuklarıda sağlıklı olur. Cinsel yönden sağlıksız ve mutsuz ailelerin çocuklarıda aynı oranda sorunlu olacaklardır.

Cinsel ilişkinin gelişmesi, rahat bir ortamda ve partnerlerin korkularını aşması sonucu gerçekşeşir.

UNUTMAYIN! Çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur. Yeter ki isteyin. Erken boşalma, güçsüz cinsel yaşam, erkek ve kadınlığın kesilmesi sorunları, çoğu zaman psikolojiktir. Bazı zamanlarda ise gençken yaşamış olduğumuz bazı hatalı deneyim veya korkulardır. Bir sorununuz olduğunu düşünüyorsanız, lütfen uzman desteği alın. Ayrıca son dönemlerde yoğum rağbet gören cinsel terapi seçeneğini de deneyebilirsiniz.

Bu yazıdan önce paylaştığımız Hamilelikte Cinsel İstek Artar mı ? konulu makalemizde hamilelik cinsel ilişki, hamilelikte cinsel istek artışı ve hamilelikte cinsel yaşam hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi çekebilir :  Bayanlarda cinsel gücü arttıran ilaçlar