Güzellik Sağlık

Güneş Lekelerinden Kurtulmak

Sonun da hepimizin de beklediği yaz geliyor kızlar ama peki ya güneş lekeleri ?  Özellikle biz beyaz tenli hanımlar da daha çok oluşup daha çok dikkat çekiyor.Bu lekelere neden olan sebepler ise gebelik , doğum kontrol ilaçları , kozmetik ürünleri , genetik yatkınlık, ultraviyole  ışınları ,guatr hastalığı . Uzun süre güneş altın da kalmak vücudumuz da ki lekelerin oluşmasına  hem de oluşmuş lekelerin çoğalmasına neden olur. Ve bizler bunun olmasını istemeyiz . Şimdi birlikte bu lekeler için neler yapabileceğimize bir bakalım .

[highlight3]Güneş lekelerinden kurtulmak için neler yapılmalı ?[/highlight3]

*Gliserin , gül suyu ve limon suyu : Bu üç ürünü iyice karıştırdıktan sonra cildinize sürün. Yarım saat bekletip temizleyin. Bu işlemi 3-4 hafta uygulayın.

*Limon suyu : Taze bir dilim limonu sıkın . Bu lekelere uygulayın .10-15 dakika bekletin.Sonra temizleyin.6-8 hafta kadar günde 2 kez uygulayın.

*Kırmızı soğan : Soğandan kestiğiniz bir parçayı lekeli bölgelere uygulayın.10 dakika kadar bekletip temizleyin.6-8 hafta uygulanmalıdır.

*Türk kahvesi : Biraz su ile karıştırıp hamur kıvamı şeklinde olduğunda lekelere uygulayabilirsiniz.

*Güneş kremi: Güneş kremlerini hem lekelere karşı korur hem de lekeleri azaltmaya etki eder.

*E vitamini : E vitamini kapsüllerini kırarak lekeli bölgelere uygulayabilrsiniz.

*Yeşil çay :  Yeşil çayı kaynamış suda 5 dakika bekletin. Su ılıdığında bir bez ve ya pamuk yardımıyla lekeli bölgelere uygulayın.

*Aleo vera : Aleo vera jeli lekeli bölgelere günde 2 defa uygulayın.

*Ayran : Ayranı cildinizde ki bölgelere sürün . Bir süre  sonra temizleyin. Bu lekelerin rengini açarak sizi bu dertten kurtaracaktır.

*Kojik asitli krem : Bu krem güneş lekeleri için uygulanan yapılmış bir kremdir.

*Lazer : Bu yöntem ile cilt lekeleri soyularak güneş lekelerinden kurtulabilirsiniz.

*Kriyoterapi : Bu yöntem  de sıvı azotun sıvı azotun güneş lekelerinden kurtulma amaçlı kullanılmasıdır.

İlginizi çekebilir :  Kırışıklık Giderici Yağlar

Eğer bu yöntemler işinize yaramaz ise cildiyeye gözükmeniz de fayda var. Güneşe çıkarken her zaman koruyucu krem kullanmaya özen gösterin .Yazın öğle saatlerin de dışarı çıkmayın . Güneşin dik gelen ışınlarından kaçının.

Bu yazıdan önce paylaştığımız Acısız Ağda Nasıl Yapılır ? konulu makalemizde acısız ağda nasıl yapılır, ağda nasıl yapılır ve ağrısız ağda yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Point of Skin Leyla İnanır

  Biopen hücre yenilemesidir.Uçlarında bulunan küçük steril iğnelerle ciltte mikro kanalcıklar açar.Açtığı mikro kanallar sayesinde deri altına yolladığımız (dr.Bauman) ürünleriyle cildin kan dolaşımı , colejeni ve tembel olan gençlik proteinleri devreye gecerek cildin tamamen yenilenmesini sağlar.Pigmentasyon sorununu , sivilce lekelerini , skarların incelmesini , gözeneklerin sıkılaşmasını ve ciltteki epidermis dediğimiz üst deriyi tamamen onararak yenilenmesini sağlar.

  İlk ay haftada 1 gün
  İkinci ay 15 günde bir yapılır.
  6 seanslık işlem sonrası cildin durumuna göre bu sureler aralıklı zamanlarla uzaltılabilir.

  POİNT OF SKİN LEYLA İNANIR.