Anne & Bebek

Hamilelik Sonrası Göbek Eritme

Hamilelik sonrasında ki en büyük problemlerden bir tanesi de fazla kilolardan kurtulmak! Özellikle göbek gibi bölgesel yerler de toplanan bu kilolardan tam anlamıyla kurtulabilmek adına sizleri yoğun bir tempo bekleyecek!

Yenilen yemekler ve doğum sonrası kalan kilolardan sebep, her doğumdan sonra bir kadında fazladan 8-10 kilo görmek mümkündür. Bu da genelde göbek çevresinde sunulan bir fazla kilo artışıdır. Bu kilolardan kurtulabilmek ve tamamen eritebilmek için her zaman doğru faktörlerin uygulanmasını sağlamalısınız. Örneğin bölgesel tempolu çalışmalar! Yağları ve fazla kiloları eritebilmek adına, tamamen ağrılar geçtikten sonra mekik yöntemine başvurabilirsiniz. Günde sizin için limitlendirilmiş mekik çekebilir, fazla kilolardan zamanla arınmanızı sağlayabilirsiniz!

Aynı zaman da bisiklet sürmek ve tempolu bir yürüyüşe çıkmak da fazla kilolarınızdan kurtulmanızı sağlar. Sezaryen doğum daha çok kilo bırakan bir yöntem türü olsa da, acısız olmasından kaynaklı, normal doğuma nazaran pek çok kadının tercih ettiği bir doğum türüdür! Bu nedenden dolayı da daha şık ve daha çok tercih edilebilirliği mümkündür!

Örneğin günde çekilecek 100 mekik, tempolu bir bisiklet sürüşü ve yürüyüş, doğru bir diyet programı ile beraber 1 ay süresince 5 kilodan fazlasını verdiğinizi gözlemleyeceksiniz! Yeter ki doğru program uygulamaktan geri kalmayın ve bu programları harfiyen yerine getirin. 1 gün yapıp, diğer gün yapmamazlık yapmayın! En büyük problemlerden birisi de bu! Pek çok kadınımız fazla kilolardan kurtulmak isterken iradesini bozmasından kaynaklı daha da kötüye gitme durumlarını ortaya sunuyorlar. Doğal yoldan fazla kilolardan tamamıyla kurtulabilmek adına bu yöntemlere başvurulabilir. Sizlere oldukça sağlıklı durumlar doğuracağı gibi, kilolardan da tamamen arınmanızı sunacaktır!

Hamilelik sonrası göbek eritme makalemizi incelediniz.

Bu yazıdan önce paylaştığımız Hamile Kalmak İçin Ne Yapmak Gerekir konulu makalemizde hamile kalma şansını arttırmak, hamile kalmak için ve hamile kalmak için ne yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi çekebilir :  Hamilelik Heyecanı ve Süreci