Anne & Bebek

Hamilelikte Uçağa Binmek

Hamileliği normal ilerleyenler için gebelikte uçak yolculuğu tehlikeli değil, aksine emniyetli yolculuktur.Günümüzde nerdeyse tüm uçaklar basınç ayarlı olduklarından hamileliğe olumsuz etki etmez.

Bütün hamilelikler 40 hafta olarak düşünüldüğünden ABD Kadın Doğum Derneği 40 haftalık sürenin 36 haftasında sakınca görülmediğini söyler.

Ancak küçük uçaklarda basınç ayarı olmadığından oksijenin azalmasına bağlı olarak sorunlar yaşanabileceği düşünülmektedir.

Uçak yolculuğu hamilelikle kanama , şeker hastalığı ,tansiyon , erken doğum olayı gibi risk içeren durumlar olmadığı sürece 36. haftaya kadar güvenli olmakla birlikte hava yolları tarafından da kabul edilmektedir.

Bu yazıdan önce paylaştığımız Anne ve Bebek Arasındaki Duygusal Bağ konulu makalemizde anne, bebek ve doğum hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi çekebilir :  Anne ve Bebek Arasındaki Duygusal Bağ
  • Jale Akça

    Hamilelikte uçağa binmek tehlikeli değil aslında ama o iniş ve kalkış esnasındaki içeriye yaptığı baskı ve sıkıştırma beni endişelendiriyor. Benim kalbim duracak gibi oluyor bebeğe birşey olmasın.