Güzellik

Kaşlar Ne Kadar Sürede Uzar ?

Kaşlar alındıktan sonra ne kadar sürede uzar hepimiz fazlaca merak ederiz, sorunuzun cevabını konumuz içerisinden sizlerle paylaşacağız. Kaşların hızlı sürede uzamaması için özellikle üstten alınmaması gerekir.

Çünkü kaşın alınması yaşla birlikte yer çekiminin de etkisinin olması ile adalelerin gevşemesini hızlandırmaktadır. Bu gibi durumda kaşın düşmesi söz konusu olmaktadır. Kaş alımında üst bölgelerde lazer ip epilasyon gibi yöntemlerden kaçınılması gerekmektedir.

Kaş uzama süresi, kaşların alınma durumuna ve hormonal düzensizliklere göre değişebileceği için bu soruya verebilecek net bir cevap bulunmamaktadır. Bazı kişiler için 2-3 günde kimisi bir haftada yani kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Kaş alınırken sıklıkla başvurulan yöntemlerden biri olan kaş kesiminin uygulanması kaşın çıkışının bozulmasına, kaş kıllarının da sertleşmesine ve hızlı uzamasına sebep olmaktadır. Kaş kesiminin yerine aradan çıkan uzamış sert kılların almak daha olumlu bir tercih olacaktır.

Kaşlar Alındıktan Kaç Gün Sonra Uzar

Günümüzde pek çok kez yanlış alımdan kaynaklanan ya da kaş küsmesi olarak bilinen kaşın çıkmaması sıkıntısı çözümü olan bir rahatsızlıktır. Bu sorunu yaşayan kişinin kan dolaşımı, kansızlık veya stres gibi bir problemi yoksa zayıflayan kıl zaman içerisinde kendini yenilemektedir.

Özellikle isteğe bağlı kalınarak sarı tüylerin canlandırması amacı ile bu sorun için iki farklı yöntem uygulaması yapılabilir. Bu yöntemlerden ilki ustura tarzı keserek kaşlar beslenmesi sağlanır, diğeri ise kan dolaşımını yoğunlaştırıcı krem tarzı ürünler veya masajlar tercihler arasındadır.

Günümüzde kaşlar alındıktan kaç gün sonra çıkar sorusu devamlı merak konusu olan bir durumdur.

Kaşlar Ne Kadar Sürede Uzar

Kaşlarınız sağlıklı ve yapısal bir sıkıntısı yoksa normal olarak bir hafta gibi bir zaman diliminde çıkmaktadır. Kaşlarınız düzgün ve sık sık çıkıyor ise kaşlarınızın alımı ve şekil verilmesi diğer kaş yapılarına nazaran daha kolay olmaktadır. Kaş alacaksanız cımbızınızın, güzel ve iyi çeken cımbızlardan olmasına özen göstermelisiniz.

İlginizi çekebilir :  Bacakları İnceltmenin Yolları

Bu konuda makbul olan cımbız ise ucu ince olan çeşitleridir. Kalın uçlu olan cımbızlar ile kaşlarınızın temizlenmesi iyi olmamaktadır.

Kaşlar alındıktan kaç gün sonra çıkar sorusuna herkes farklı yanıtlar verebilir fakat bu konuda en doğru yanıt kişinin vücut yapısına göre değişmesinden yana olacaktır. Kaş yapısı bozuk veya hormon bozukluğu olan bayanların biraz meşakkatli yolları olmaktadır.

Bu durumun sebebi ise kaşlar düzgün bir şekilde çıkmazsa veya zaman aralığı az olduğundan çirkin bir görüntüye bürünmenize yol açmaktadır bu nedenle kas konusunda bilgi sahibi olan yetkilerden tedavi görmelisiniz.

Bu yazıdan önce paylaştığımız Çene Bölgesinde Çıkan Sivilceler konulu makalemizde çene bölgesi, çenede sivilce ve sivilce hakkında bilgiler verilmektedir.