Saç Saç Modelleri

Maşalı Saç Modelleri

Bayanlar arasında en beğenilen ve tercih edilen modellerin başında maşalı saç modelleri gelmektedir. Alıştıktan sonra asla vazgeçemeyeceğiniz size ayrı bir hava ve gösteriş katacak maşa modellerinden beğendiğinizi seçip saçınıza uygulayabilirsiniz.

Bir bayan saç maşası ile harikalar yaratabilir. Bir süre yaptıktan sonra eliniz alışacak bu işlem size daha basit gelecektir. Eğer maşa ile yapma konusundan yeterli bilginiz yoksa yazımızın altındaki videodan saç maşasının uygulamalı örneğini izleyebilirsiniz.

Yeni nesil elektrikli maşalar ile önceden saatlerce uğraşılan , acı ve ağrıya bile neden olan bigudilerden de kurtulmuş olduk. Isısını istediğimiz şekilde ayarlayabildiğimiz maşalar ile saçlarımıza bukle vermek sanıldığından daha kolay , eğer sakar biri iseniz kendinizi yakmadan önce birinden yardım almanızı tavsiye ediyorum 🙂

Maşalı saç modelleri farklı farklı olabilir , düz bukle şeklinde veya sadece saçlarınızın ucuna uygulayacağınız biçimde de yapabilirsiniz. Sizlere örnek olması için en beğenilen maşalı saç modellerini aşağıdaki görsellerde paylaşıyorum. Bu resimlere bakarak yapacağınız modeli daha rahat kafanızda belirleyebilirsiniz. Model belirlendikten sonra geriye kalan işlem bunu uygulamak , sanıldığı kadar zor değil , bir kaç denemeden sonra rahatlıkla yapabileceğinizi düşünüyorum.

Maşa ile saça nasıl şekil verilir ? (Video)

Saçlarınızı yaptıktan sonra saç spreyi sıkmayı unutmayınız , bu sayede saçlarınız kolay kolay bozulmayacak , şık görüşünü koruyacaktır. En önemlisi ise sprey kullanımından sonra saçlarınızı yıkamayı da ihmal etmeyin , en değerli gösterişimiz olan saçlarımız zarar görmesin.

Bu yazıdan önce paylaştığımız Gölgeli Saç Renkleri konulu makalemizde gölge, gölgeli saç ve saç renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi çekebilir :  Küllü Kahve Saç Renkleri