Güzellik

Saçlar Hangi Sıklıkla Yıkanmalıdır

Saç yıkama kişiden kişiye göre değişiklik gösteren bir durumdur. Farklı koşullara , saçınızın yapısına , kafa derinizin yapısına , yaşam koşullarına göre değişiklik gösterebilir.

Uzmanlar saçların haftada üç kere yıkanmasını , doğal yollarla kurumasını ve haftada iki kere maskeyle beslenmesini öneriyor.Fakat saç tipiniz bunu değiştirebilir.

Saçlar hangi sıklıkla yıkanmalı

Saçlar hangi sıklıkla yıkanmalı

Kuru saç derisine sahipseniz ; saçınıza badem yağı , zeytin yağı, argan yağı gibi uçucu yağlar uygulayıp bir süre bekletebilirsiniz.Sağlıklı saç derisine kavuşmak için iki günde bir saçınızı yıkamalısınız.

Yağlı saç derisine sahipseniz ;saçınız çok yağlıysa ve kirli gözüküyorsa her gün yıkamalısınız.Güzel görünümü bu şekilde devam edebilir.

Eğer gününüz sürekli evde geçiyorsa saçınızı her gün yıkamak yıpratabilir.Yoğun iş temposu içindeyseniz, sürekli saçlarınızla uğraşıyorsanız , eliniz sürekli saçınıza gidiyorsa , kirlenmesi ve yağlanması daha çabuk olur böyle durumlarda her gün yıkayabilirsiniz.

Saçlarınıza özen gösterin , biliyorsunuz ki erkekleri etkileyen en önemli etkenlerin başında gelmektedir.

Bu yazıdan önce paylaştığımız Dudak Çatlamasının Sebepleri konulu makalemizde dudak çatlaması, dudak çatlamasını önleme ve dudak çatlamasının nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi çekebilir :  Buğday Tenlilere Hangi Saç Rengi Yakışır