Kadıngibi

Selülitten Kurtulmanın Pratik Yolları

Yüksek kalorili beslenme alışkanlığı,su tüketiminin azalması,hareketsiz olan bi  yaşam tarzı ve hormonal faktörlerin etkisi gibi birçok etken selülit oluşumunu tetikliyor.

Selülit Tedavi
Selülit Tedavi

Doktorların uyguladığı en etkin tedavi yöntemlerinden biri de ”Selülit Mezoterapisi”.Bu tedavinin amacı;fazla yağların parçalanması sağlamak ve kan ve lenf dolaşımını düzenleyerek selülitli dokuyu ortadan kaldırmaktır.Tedavi uygulanırken çok ince iğnelerle derinin orta tabakasına yönelik hazırlanan ilaç kokteyleri enjekte ediliyor.Seans sıklıkları selülitlerin sıklık düzeyine göre değişiyor.

Selülit dokunun tedavisinde ikinci adım ise ”Karbon Terapi”.Bu tedavi türünün seans aralıkları haftada bir uygulanır.Uygulamada yine çok küçük iğneler yardımı ile cilt içi veya cilt altına karbondioksit gazı enjekte edilir.Karbondioksit gazının uygulanması ile dokularda yağların erimesi ve tüketimi hızlandırılıyor ve böylece doku oksijenlenmesi ile selülitli bölgedeki dolaşım ve cilt elastikiyeti artıyor.

Tedavide üçüncü yöntem ise ”Kavitasyon,lenf drenajı ve vakumterapi”.Hepsinin ayrı ayrı birbirinden farklı uygulama yöntemleri vardır.Kavitasyon uygulamasında 40KHZ frekansdaki ultrasonik dalgalar yağ hücreleri arasındaki hava baloncukları oluşturuyor.Daha sonra bu balonlar patlarken yağ hücrelerinin zar yapısını bozarak dağılmalarına neden oluyor.Dokudaki yağ hücreleri azalırken tedavi süresince bir acı hissedilmiyor.

selülit
selülit

Lenf drenajı lokal zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarında sonucun kalite ve kalıcılığı arttırmak için uygulanan bir tedavi yöntemi sayılıyor.Ayak parmak uçlarından bele kadar uygulanan yoğun bir masaj tekniğine dayalı sistemin en önemli özelliği, vücutta lokal fazlalık ve selülite yol açan ödem ve toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamasıdır.

Vakumterapi , deri ve deri altı dokulara negatif basınç uygulaması ile selülitin oluşumunda etkili olan flöz bantları , yapışık olduğu yağ hücrelerinden birbirlerini ayırarak uygulanır.

Yorum ekle