Saç Saç Renkleri

Siyah Saça Sarı Boya Sürmek

Bayanlarımızın merak ettiği konuların başında gelen siyah saça sarı boya sürülmesi konusunda yaptığımız incelemeleri sizinle paylaşacağım. Bilindiği üzere siyah renk oldukça baskın ve koyu bir tona sahiptir, bundan dolayı üzerine sarı sürülmesi acaba işe yarar mı ? sorusunu da akıllara getirir.

Gelin şimdi bu sorunun cevabına bakalım!

Öncelikle siyah saçı kapalı bir kutu olarak görebiliriz, evimizin duvarlarını siyah olduğunu varsaydığımız da bir seferde kapanmayacağını tahmin etmek güç değil. Saçlarımızı da aynı şekilde yorumlamak mümkün. Direk olarak yapacağınız sarı boya işlemi hayal etmediğini sonuçlar ortaya çıkarabilir.

Siyah Saça Sarı Boya Sürmek

Siyah Saça Sarı Boya Sürmek

Peki ne yapacağız ?

İlk olarak siyah saçı açma yöntemlerini uygulayacağız, saç rengimiz baya baya açıldıktan sonra sarı renge geçiş yapmak daha kolay olacaktır.

Siyah saç rengini nasıl açabiliriz ?

Siyah saçı açma yöntemleri olarak kullanılan belli başlı püf noktaları vardır; bunlar,

Oksijenli su kullanarak rengini açmak;

Bu yöntemin saçları yıprattığı söylenir ama zaten gün içerisinde kullandığımız sprey, saç maşası, jöle gibi ürünlerde saçı yıpratıyor. Bu yüzden kullanımda bir sakınca görmüyorum !

Eczanelerden satın alabileceğimiz oksijenli suyu saçımıza uygulayarak güneş ışığından faydalanmamız gerekiyor. Oksijenli suya etki eden güneş ışınları saç renginden ciddi derece bir açma sağlayacaktır.

Siyah Saçı Sarı Yapma

Siyah Saçı Sarı Yapma

Koleston Sıvı Peroksit ile saç rengini açma;

Kolesyon firmasının saç rengini açmak için özel olarak ürettiği bu ürün, saç rengi açma işlemlerinde sıkça kullanılmaktadır. Özellikle kuaförler saç renklerini bu ürünle açmaktadırlar.

Kuaföre gitmektense evde bunu uygulamak basit !

Koyu siyah saça sahipseniz eczaneden %9 oranında bir tüp sıvı peroksit almalısınız.

Uygulanması ise saç boyaması gibidir, sıvı peroksiti saçlarınızı boyarmış gibi tüm saça uygulamanız gerekiyor. Daha sonra kurumasını bekleyeceksiniz, kuruduğundan emin olduktan sonra saçlarınızı güzel bir şekilde yıkayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir :  Saç Renkleri Nasıl Seçilir ?

Doğal yöntem papatya suyu;

Papatya suyunun saçları açtığını daha önceden duymuşsunuzdur mutlaka; eğer imkanınız varsa bu yöntemi diğer yöntemlere ek olarak kullanın, böylece saçlarınız güçlü ve hızlı bir şekilde açılmaya başlasın.

Papatya Suyu ile Saç Rengi Açma

Papatya Suyu ile Saç Rengi Açma

Toplayacağınız papatyalar bir güzel kaynattıktan sonra saçlarınıza uygulayacaksınız, uygulama işlemi bittikten sonra birkaç saat balkonda güneşlenmeye hazır olun. Güneş ışığını iyice alan saçlar açılmaya başlayacaktır. Yeterli güneş ışığını aldıktan sonra saçlarınızı yıkayarak temizleyin. Bu işlemi sıkça yapabilirsiniz herhangi bir zararı dokunmayacaktır.

saç rengimizi açtıysak sarı renk için geçiş aşamalarına bir bakalım..

Saç rengini açmadan uygulanan direk sarı boyalarda saçlar kötü ve yeşilimsi bir tona bürünür, bu yüzden aşamaları takip ederek işlemlerini yapmanızı tavsiye ediyorum.

..okumaya devam edin, birlikte sarı saça nasıl döneceğiz görelim..

Eğer saçta siyah boya varsa;

Bu kısımda ayrı bir noktaya değinmek istiyorum, saçınız normalde siyah değil ama siyaha boyama işlemi yaptıysanız, sizin için ek bir yöntem var. Boya siliciler adı altında satılan ürünler bu sorununuza çözüm niteliğinde, watsons, eve gibi firmalardan temin edeceğiniz boya silicileri kullanarak siyah kömür gibi haldeki saçlarınızı biraz olsun eski haline çevirebilirsiniz.

Boya silicileri kullandıktan sonra yapacağınız sarıya geçiş işlemleri daha olumlu sonuçlara yol açacaktır.

Ultra açıcı ve boya çıkarıcı güç 

Boya çıkarıcı ve saç açıcı önerilerinden bir tanesi palettenin “Palette Deluxe Blond Yoğun Renk Açıcı Saç Boyası” ürünü, bu normal saç boyası olarak satılıyor fakat saçı açma ve eski renge geri dönme özelliklerinin hepsini sağlıyor. Oldukça güçlü bir ürün olduğunu söylemeden edemeyeceğim.

Kullanacağınız aşamalarda mutlaka denediğiniz de, ve sarı renge geçişini kolaylaştıracaktır.

Saç Açıcılar

Saç Açıcılar

Saç açıcı ve boya çıkarıcıları kullandıktan sonra

Verdiğim yöntemleri kullanarak saç rengini açtıktan sonra ve boyaları bir nebze olsun saçınızdan uzaklaştırdıktan sonra sarıya geçiş için hazırsınız demektedir.

İlginizi çekebilir :  Küllü Kahve Saç Renkleri

Sarı renk açık bir renk olduğu için direk geçiş zor ve sancılı bir süreçtir, zaten bunu yazı içerisinde sizde anladınız.

Bundan dolayı tercih edeceğimiz renk şu olmalı;

En açık sarı renkler…

Evet en açık sarı renk tonlarında bir boya tercih etmemiz gerekiyor. Çünkü saçı olabildiğince açması ve sarıya dönüştürmesi gerekli, ilk boyamada etki etmese bile 1 hafta veya 2 hafta sonra yapacağınız tekrar boyamasın da aradığınız ve beklediğiniz renge kavuşmanız kolaylaşacaktır.

Bu yazıdan önce paylaştığımız Maşalı Saç Modelleri konulu makalemizde maşa, maşalı saçlar ve saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.