Kadingibi.com
adet düzensizliği neden olur
adet düzensizliği neden olur

Adet Dönemi Nasıl Düzene Girer?

Piyasada dolaşan bir çok adet zamanını değiştiren ilaçlar mevcut. Bu ilaçlar sizin metabolizmanızı direk etkileyerek adet (regl) tarihinizi değiştirebiliyor. Fakat bu durum adet düzensizliğine neden olur. Kesinlikle bu tarz ilaçların kullanımını önermiyoruz. Bünyenizde değişikliği neden olan her ilaç unutmayın sizlere çok büyük ölçüde etkilemektedir.

Adet Dönemi Nasıl Düzene Girer?

İlaçla düzensizleşen adet dönemlerinde bir hekime başvurulmasını öneriyoruz.

Kendiliğinden düzensizleşen adetin ise birçok nedeni olabilir. Öncelikle sorun aşırı stres ve kilodan dolayı olabilir. Kesinlikle sıkıntıdan ve stresten uzak durmanızı öneriyoruz.

Kilodan oluşan sorunlarda ise aşırı zayıf kişiker kilo almaya çalışmalı, aşırı kilolu kişiler ise de zayıflamaya uğraşmalıdır.

Bu kolay olmayacaktır elbetteki fakat vucudunuzdaki eksik ve gerekli mineral ve vitaminleri bir şekilde dengelemelisiniz. Bir diyetisyene danışmak en doğru iş olacaktır.

Oluşan hormonsal bozukluklar da ilaçlı tedavi yöntemleri uygulanabilir. Doktorun kişinin sağlık durumuna uygun olarak en doğru ilacı size sunar.

Belli bir süre  kullanılması bu ilaçların düzenli kullanımı ile adet düzensizliği rahatsızlığı tamamen yok olmuş olacaktır.

Ek bir bilgi sunmak isteriz;

Normal adet dönemi düzeni 24 ile 35 gün arası değişiklik göstermektedir. Zaman hesaplaması yaparken süreyi kanama günleri ve hasta olmadığımız günleri baz alarak hesaplamak gerekir.

İlginizi çekebilir :  Kadınlarda Adet Kanaması Kaç Günde Bir Olur ?
İlginizi çekebilir :  Kadınlarda Düzensiz Adet Kanamaları Neden Olur?
İlginizi çekebilir :  Adet Ağrısına İyi Gelen Masaj Önerisi!

1 Yorum