Kadingibi.com
apandisit ağrısı
apandisit ağrısı

Ağrısız Apandisit Olur Mu?

Apandisit ağrısı, kasık ile karın boşluğu arasında asitleri toplamaya yarayan bir organdır. Aslen kişiler tarafından organ olarak görülmese de, vücutta kısmen önemli işlevsellikleri vardır.

Ağrısız Apandisit Olur Mu?

Apandisit alınma durumları, genel olarak şişme ya da patlamaya yönelik bir durum söz konusu olduğunda gerçekleşmektedir.

Patlama gibi durumlar da vücuda tüm asitlerin dağılmasına ve diğer organlara da teneffüs etmesine neden olacağından dolayı alınması hayat kurtarıcı bir risktir.

Ufak çaplı bir şişme ve kasığınızda ağrı hissediyorsanız hemen en yakın doktor kuruluşuna giderek apandisitinizi aldırın!

Apandisit ağrıları çok şiddetli ve insanı kıvrandıran ağrı türüdür. Bu yüzden ağrısız bir şekilde şişme yapması mümkün değildir. Zira sizlerin bu ağrı ile beraber apandisitinizin belli bir mevki de sorun çıkardığını göreceksiniz. Apandisit ağrıları bıçak saplanma ağrısı kadar şiddetli olabilir!

bu tip ağrılar her zaman olmamakla beraber, olduğu süreçte de karşı tarafa zoraki anlar yaşatmasına sebep olabilir. Bu ihtimalleri gözden kaçırmamalı ve kendinizi bu kapsam da riske atmamalısınız. Ağrı olduğu zaman doktora gitmemek sizler için ölümcül bir durumun habercisi dahi olabilir!

Patlama ihtimalleri yüksek oran da sıkıntılar çekmenize neden olmaktadır! Vücuda yayılma olasılığı hızla devam ederken, apandisit görev olarak zararlı asitleri toplamaktadır ve bu da vücudun diğer organları ile karışıma girdiği zaman ölümcül faktörleri beraberinde barındırmaktadır. Zira bu hastalık türü, sizler için kısmi açıdan büyük bir sorun teşkil etmektedir.

Siz de bu durumdan korunabilmek ve apandisit ağrılarınız var ise hemen doktora gitmenizi öneririz. Çünkü zamansız yapan şişme durumları bir anda patlamaya doğru yön verebilir ve patladığınızı hissetme olanağınız da yoktur! Patlama sonrasında da vücuda yayılması ve dağılması sizler için %90 ihtimalle “büyük risk” olarak adlandırılır.

İlginizi çekebilir :  Kadınlarda ayak yanmasının nedenleri
İlginizi çekebilir :  Gece Mide Bulantısı ile Uyanmanın Sebepleri
İlginizi çekebilir :  Kilo Korumak için Neler Yapılmalı?

Yorum Yap