Kadıngibi

Ağrısız Tüy Alma Yöntemleri

Biliyorsunuz ki en büyük dertlerin başında tüy (kıl) alma geliyor. Bakımlı bir bayan için olmazsa olmaz bir işlem. Bazen fazlasıyla acı verecek bir hale de gelmiyor değil.

Peki bu işi daha acısız bir şekilde çözemez miyiz , elbetteki birçok yöntem mevcut. Daha acısız bir işlem için denemenizi tavsiye edebiliriz.

Aslında en pratik yöntemlerin başında tüy dökücü kremler geliyor. Tamamen acısız bir yöntem. Fakat birçok krem hakkında yapılan görüşlerde tamamen tüyleri yok etmediği , bir jilet izlenimi verdiği yönünde. Kaliteli tüy dökücü ürünleri ile daha iyi sonuç almak elbetteki mümkün.

Tabi ki krem ve sprey kullandıktan sonra tüyleriniz ağda vs yöntemlere göre daha hızlı çıkacağını da unutmayın.

Bir diğer işlem ise pahalı ama oldukça etkili. Lazer epilasyon ile tüylerinizden kurtulabilir. Uzunca bir süre sizi rahatsız etmesini engelleyebilirsiniz.

Hafif ve ince tüyler genellikle çene tarafınızda, yüzün yan kısmı ve yanaklarda, dudağın hemen üst kısmında bulunan ve fazla belli olmayan tüylerdir. Güneş ya da ışın altında yan profil belli olan bu ince tüyleri almak yerine sarartma işlemi uygulamak daha zekice olabilir.

Aşırı kıllanma (tüylenme) sorununuz varsa bu yazımıza göz atabilirsiniz.

 

Yorum ekle