Kadingibi.com
Kadınlarda Boy Kaç Yaşına Kadar Uzar
Kadınlarda Boy Kaç Yaşına Kadar Uzar

Bayanlarda Boy Kaç Yaşına Kadar Uzar?

Bayanlar da artık eski döneme nazaran daha uzun bir çağ görülüyor ve pek çok kadınımız total de 1.70’in üzerinde! Eski zamanlara bakıldığı zaman kadınların daha kısa olduğu, gelişen süreç boyunca yeni dönemler de artık kadınlar daha uzun boylu olduğunu görmek mümkün! Peki bayanlarda boy kaç yaşına kadar uzar? sorusunun cevabını inceleyelim

Kadınlarda Boy Kaç Yaşına Kadar Uzar?

Bayanlar da boy uzaması 19 ila 21 yaş arasına kadar gözlemlenmektedir.

Bu, bayanın ergenlik çağına göre de değişim gösteren bir faktördür. Örneğin, bir kişi ergenliğini 19 yaşında atlattı ise, daha fazla boy atması da mümkün değildir. Bu yüzden sizleri bekleyen durum da kısalıktır!

Daha öncesinden kısa olduğunuzu fark ettiyseniz ve buna bir önlem almak istiyorsanız sizlere önerimiz bol bol yüzmek, voleybol ve basketbol gibi oyunları önermekteyiz. Bu yöntemlerle beraber boy uzama işlevini de hızlandırmak mümkündür.

Kısa boylu olmak pek çok kişi için özgüven problemi iken, aslen kilo ile orantılı olması durumunda 1.65 ila 1.75 boy ortalaması arası hiç de sorunlu bir boy değildir. Bizler de, bu kapsam da doğru bir boy artışı gözlemlenebilmesi adına her zaman takviye şeylerin uygulanmasını önermekteyiz.

Yoğurt, peynir, süt gibi ürünleri tüketmek boy artmasını da hızlandırmaktadır. Pek çok kişi gündelik hayatta süt tüketmediği için boyları kısa da kalabiliyor.

19-21 yaş arası bayanların boy uzama durumudur. 21 yaştan sonra bayanlar maalesef ki daha fazla uzamamaktadır. Bu yaşa kadar herhangi bir uzama gösteren bayan, 21 yaşından sonra da boy atamaz ve olduğu gibi kalır.

Günümüzde pek çok kişi bunun 23 yaşa kadar sürdüğünü söylese de, aslen bu durumun 21 yaşa kadar olduğu da ispatlanmış bir gerçektir. Bayanlar da boy uzaması ile alakalı kesin yaş 19-21 arasıdır.

İlginizi çekebilir :  Boyun Ağrıları İçin Krem Önerisi!
İlginizi çekebilir :  Kadınları Cinsellikten Soğutan 10 Neden!
İlginizi çekebilir :  Basit Güzellik Önerileri

Yorum Yap