Kadıngibi
Bayanlarda Cinsel Gücü Arttıran Yiyecekler

Bayanlarda Cinsel Gücü Arttıran Yiyecekler

Bayanlar cinsel ilişkilerinde baylar kadar ne yazık ki istekli bir durum da olamayabilirler. Fakat bir bayanın cinsel ilişkiye hazır olabilmesi için bir çok etkenin hazır durum da olması lazımdır. Çünkü psikolojik bi durum da olarak kendinizi henüz hazır hissetmediğiniz anlar olabilir. Stres, yorgunluk ya da heyecan gibi problemler psikolojik sonuçlar arasında hala günümüz de yer almaktadırlar.

Fakat bazen ise fizyolojik gibi problemleriniz olabilir. Bu durumda da hormon değişimleri oldukça fazla bir rol oynayabilirler. Mesela bir hamilelik ardından, menopoz ya da bu gibi örneklere benzer değişimlerde kendinizi bu durumda cinsellikten soğumuş bir sonuçta bulabilirsiniz. Bu gibi kısa zaman dilimlerinde cinsel isteğinizi yeniden hayata döndürmek için mevcut olan seçenekleri detaylı bir şekilde incelemelisiniz. Fakat çiftlerin arasında çoğunlukla yaşanan cinsel problemler bir süre sonra gündelik yaşamınıza da yansıyabilir ve vurabilir.

Bayanlarda Cinsel Gücü Arttıran Yiyecekler
Bayanlarda Cinsel Gücü Arttıran Yiyecekler

İstiridye içerisinde yer alan aminoasitler kadınlar da cinsel isteği arzulayan bir yeteneğe sahiptirler. Havyar çok uzun dönemlerden beri cinselliği tetikleyici özelliği ile bilinen ünlü bir gıdadır. Nane, zencefil ve buna benzer baharatlar da bu cinsel isteği tetikleyici durumlarda işinize yarayabilir. Kereviz, greyfurt, susam gibi besinlerde cinsel isteği arttıran besinler arasında sayabiliriz.

Tarçın, çam fıstığı ya da antep fıstığı gibi zengin seçeneklerde cinsellik için doğal bir yöntem olarak  afrodizyaklar arasında şuan yer almaktadırlar. Sizlerde bu zengin seçenekleri inceleyebilir ve doğru bir karar verebilirsiniz. Bayanlar cinsel gücü tetikleyen ve arttıran besinler,gıdalar oldukça etkilidirler.

 

Bayanlarda Cinsel İstek
Bayanlarda Cinsel İstek

Bu durumlarda cinsel gücünüzün artmasında en önemli rol oynayan faktör kan dolaşım sisteminizdir. Bu durumlarda dolaşımın iyi çalışması gerekiyor. Beslenme düzeninizde yapacağınız ufak tefek değişiklikler ile cinsel hayatınızı olumlu bir yönde, cinsel hayatınıza artı getirebilecek bir şekilde etkileyebilirsiniz. Sağlıklı ve güzel bir cinsel yaşamınız için alkol tüketiminizi azaltmalısınız, işlenmiş yiyeceklerden ya da kalorisi yüksek besinlerden sürekli kaçınmalısınız, her sebze ve meyveyi kendi mevsiminde düzenli olarak tüketmeli ve stressiz bir yaşam için elinizden geleni ardına koymamalısınız.

Sigara hakkında biliyoruz ki vücudumuzda ki bütün sisteme zarar veriyor, ama özellikle dolaşım sistemini baya bir şekilde etkileyip kanımız da toksik madde miktarını büyük bir şekilde artırmaktadır. Bu madde de maalesef ki cinsel hayatı olumsuz yönte etkileyen bir durumdur.

Yorum Yap