Kadingibi.com

Dirsek Kuruluğu Nedenleri

Dirseklerimiz vücudumuzun sık gerilip aşınan bölgelerinden biridir. Kol ve bilek hareketlerimiz boyunca dirsek derisi hareket eder ve aşınır. Dirsek bölgesinde yağ bezeleri bulunmadığından zaten doğal hali itibari ile kuru bir yapıdadır. Ama da sertleşip , kabuk halini alması pek sevilmeyen bir durumdur.

Dirsek bölgesi oldukça kalın bir yapıya sahip , bundan dolayı sertleşme kuruma halini çabuk alabiliyor. Dirsek de biriken ölü deriler zamanla artarak iyice sertleşiyor bundan dolayı kabuklanmaya başlıyor. Banyo yaparken özellikle dirseğimizde ölü derileri hafif hafif bir kese yardımıyla almak bu soruna en büyük çözümlerden biridir. Kesinlikle dirseklerinizi banyo esnasında ihmal etmemelisiniz.

Çünkü dirseklerde ki kuruluklar artmaya başladığınız acı verecek ve hareket imkanınızı kısıtlamaya başlıyacaktır. Hatta iyice artmaya başladığında kanama bile yapabilir , ayrıca bir görünüme de yol açar.

Doğal nemlendirici kremleri de gün içerisinde belli zamanlarda ellerimize , bileklerimize ve özellikle dirsek uçlarımıza sürerek , her zaman bu bölgeleri canlı tutmuş olacağız. Bu bölgeler canlı olduğu zaman kurumayacak ve psikolojik olarak da sizleri daha rahat hissettirecektir.

İlginizi çekebilir :  Su İçmenin Faydaları Ve Sağlığımız İçin Önemi

Dirsek kuruluğunu önlemek amacıyla çeşitli doğal maskeler mevcut , bunları da kullanabilirsiniz. Ama en önemlisi yukarı da bahsettiğim ölü derileri bu bölgeden uzaklaştırmak olacaktır. Kullanacağınız nemlendiriciler sayesinde de bu kuruluktan tamamen kurtulmanız mümkün !

Bitkisel olarak önerebileceğim çözüm ise , ölü derilerin atılmasına yardımcı olan ve cildi nemlendiren limon suyudur. Bir pamuk yardımı ile günlük dirseklerine uyguladığınızda fark edilir derece de rahatlamış olacaksınız.

Yorum Yap