Kadingibi.com

Dudak Bakımı İçin Altın Öneriler!

Dudakların daha güzel ve daha sağlıklı görünmesi için birtakım noktalara dikkat etmek gerekiyor. Her mevsim yıpranan dudakların bakımı için bu kolay önerileri uygulayarak harika dudaklara sahip olmanız hayal değil.

Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Hayat kaynağı olan su dudaklar için de büyük önem taşıyor. 3

Az su içildiği zaman ciltte pul pul dökülmeler ve kuruluk olabiliyor. Bu noktada gün içinde su tüketimini artırmak büyük önem taşıyor.

Çok fazla su içme alışkanlığınız yoksa yanınızda bir su şişesi bulundurmayı ihmal etmeyin.

Vücudunuzun ihtiyacı olacak kadar su tüketmeniz dudaklarınızın kurumasını, cansız görünmesini, kabarmasını önleyecek. Dudakların en çok etkilendiği dönem olan mevsim geçişlerinde de fazla su tüketmeye özen gösterin.

Dudaklarınızı güneşin olumsuz etkilerinden korumak için dudak koruyucu ürünler kullanmayı ihmal etmeyin. Güneş koruyuculu nemlendirici dudak bakımı ürünlerini sürekli çantanıza bulundurun. Nemlendiricinizi gün içinde ara ara yenileyin.

Dudaklarda en sık görülen şeylerden biri de sürülen rujun kısa bir zaman sonra tabakalaşması ve kötü bir görüntü oluşturması. Sürdüğünüz rujun kusursuz görünmesi için dudaklarınızı ölü derilerden arındırmanız gerekiyor.

İlginizi çekebilir :  Vücut Bakımı İçin Bitkisel Yağlar

Bunun için yumuşatıcı etkisi olan zeytin yağını şeker ile karıştırarak dudaklarınızı bir diş fırçası yardımı ile fırçalayın. Bu işlem dudaklarınızdaki ölü derilerin yok olması sağladığı gibi dudaklarınızı nemlendirmeyi de sağlayacak.

Bunların yanı sıra kalitesiz rujları, dudak kalemlerini kesinlikle kullanmayın. Dudaklarınızı dişleriniz ile ısırmayın.

Yorum Yap