Kadingibi.com
dudak çatlaması
dudak çatlaması

Dudak Kuruluğunu Önlemek

Genelde havaların soğumaya başlaması ile dudak çatlaması ve kuruması başlar. Bazen kuruluktan kanayabilir. Dudakların derileri çok ince olduğundan nazik ve dayanıksızdır. Dudağın üzerinde ölü hücrelerden oluşmuş bir tabaka mevcut olmaktadır. Dudak kuruluğunu önlemek ve Dudak çatlaklarından kurtulmak ve çekici dudaklara sahip olmanın püf noktalarını anlatacağız.

Dudak Çatlaması Nasıl Önlenir?

Dudakların derisi ısıyı dengelemesi ve yağ bezlerinin ve ter sağlayıcı bezlerle bile kendini dış etkenlerden koruyamaz. Bu durumlar onu dış etkenlerden kendini savunmasına engel olurlar.

Kış mevsiminde soğuk hava sebebi ile salgınlar daha fazladır. Özellikle nezle ve grip hastalığına yakalanma oranı çok yüksektir. Bu nedenle bu hastalığa yakalanan kişiler burun mukozası tıkalı olduğu için ağızdan nefes almak zorunda kalırlar.

Böylece ağızdan nefes alınması kişinin dudaklarının daha fazla kurumasına neden olmaktadır. Düzenli ve gerekli bakımlar dudağa yapılmaz ise kısa süre içinde kururlar.

Dudak çatlaması ve kuruması kişiye rahatsızlık verir ve kuruluktan dolayı gerilmeler söz konusu olmaktadır. Genel olarak çok fazla gülen kişilerde de dudakları fazla gerildiğinden ince çatlaklar oluşur ve bunun sonucunda acı verirler.

İlginizi çekebilir :  Para Harcamadan Güzelleşmek Mümkün
İlginizi çekebilir :  Göz Şişliği Nasıl Geçer ?
İlginizi çekebilir :  Kırışıklık İçin Evde Maske

Yorum Yap