Kadıngibi

Evimizi Dekore Ederken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Tasarım ve dekorasyon dediğimizde aklımıza gelen ilk şey aksesuar ve mobilyadır.Aslında evimizi dekore ederken yaşam tarzımızı , hayalgücümüzü kullanarak zevkimizi göre tasarlamalıyız.

Öncelikle ihtiyaçlarımızı belirlemeliyiz.Bunları belirledikten sonra aksesuarlarda da bunlara uyumlu olmasına dikkat etmeliyiz.Mobilya ve aksesuar seçiminde renk seçimi önemli faktörlerden biridir.Çünkü renkler bizim yaşam tarzımı yansıtır.Ama renk seçiminde çok aşırı ,absürt , daha sonra sıkılacağımız renklerin olmamasına dikkat etmeliyiz.Dekorasyon yaparken kendi kimliğiniz öne çıkartırken kalıplaşmış yargılardan kaçınmalısınız.Kitaplık buna örnektir.Artık kitaplığımız daha öne çekmeliyiz ve okumaktan zevk aldığımız kitapları sergilemekten çekinmemeliyiz.

539_www_atlimobilyadekorasyon_com_Kitaplik

Yatak odanızdan başlarsak;Bütün günün sonunda günün yorgunluğunu attığımız yer bizim için önemlidir.Yatak odanızı fazla maliyet gerektirmeyen renkli aksesuarlarla zenginleştirebiliriz.Duvar renginde açık renkleri seçerek ferah ve ışığı yansıtan bir odaya sahip olacaksınız.

Mobilya-yatak-odasi-bedroom-yatak-baza-yenileme-dolaplari-antalya-dekorhome-ev-dekorasyonu23

Mutfakta ise ;Özellikle bayanlar için mutfak günün çoğu zamanının geçtiği bir odadır.Bu yüzden mutfağımızda sıkılmadan zevk alarak çalışmamız için duvarlara fotoğraflar , stickerlar ile tasarlayabiliriz.
Sabah enerjimizi toplayabileceğimiz bir kahvaltı köşesi hazırlayabilirsiniz.

Mutfak-dekorasyon-fikirleri-13

Oturma odanıza gelecek olursak;Oturma odanız sadece sizin değil misafirlerinizin de göreceği bir odadır.Bu yüzden oturma odanızı dekore ederken kendi zevklerinizi ve yaşam tarzınızı en iyi şekilde sergileyebileceğiniz bir yerdir.Burası tamamen yine size kalmış ,aksesuar abajurlar,avizeler ile renkli bir şekilde dekore edebilirsiniz.

oturma-odası-model

Banyo;Banyonuza aynalar ekleyerek daha büyük gözükmesini sağlayabilirsiniz.Güzel renkli çiçekler
ve hoş koku yayan aksesuarlar koyabilirsiniz.

sik-banyo-dekorasyonu-1302966812

Sonuç Olarak hayal gücünüzün ve yaşam tarzınız nasıl arzu ediyorsa her şey sizin elinizde.

Yorum Yap