Kadingibi.com
gece mide bulantısı neden olur
gece mide bulantısı neden olur

Gece Mide Bulantısı ile Uyanmanın Sebepleri

Birçok kişi özellikle geceleri mide bulantısı sorunu ve gece uyandıklarında feci halde mide bulantısından dolayı tekrar uyumakta zorlanmaktadır. Peki geceleri baş gösteren bu mide problemlerinin sebebi nedir ?

Özellikle gece uyumanızı bekler gibi yattığınızda sizi rahatsız etmektedir.

Gece Mide Bulantısı ile Uyanmak Neden Olur?

Yatmadan önce ağır yemekler yemek , gün içerisinde fazla kahve veyahut kafeinli ürünleri fazlaca tüketmek ve özellikle sigara kullanımından kaynaklı geceleri bulantı sorununuz baş gösterebilir.

Gün içerisinde ağrılardan dolayı fazlaca hap kullanırsınız bunun yan etkileri olarak da geceleri bulantı sorunuyla karşılabilirsiniz.

İştahsızlık , halsizlik bununla beraber bulantı başlıyorsa muhtelem sizde gastrit başlangıçı var denebilir , bu durumları asla aksatmadan hekiminize başvurunuz.

Gece Mide Bulantısı ile Uyanmak
Gece Mide Bulantısı ile Uyanmak

Hızlı , acı ve sıcak yemekler yerseniz midenizi yormuş olursunuz. Yorulan mide gece çalışmaya başlıyacaktır , sizin onu zorlamanız geceleri bulantı , kasılma ve ağrı ile karşınıza çıkabilir.

Stres ve bunalım zamanlarınızda , kaygı ve depresyona bağlı bir şekilde bu tür davranışlar bir takım belirtileri de tetikleyebilir. Mide ağrısı, mide bulantısı bu sorunlara örnek verilebilir.

Stresten hormonları mide ve bağırsaklarda kasılmalar neden olur. Ayrıca stresin sebep olduğu iştahsızlık ve yeme bozuklukları geceleri mide bulunmasına sebep olabilir.

İlginizi çekebilir :  Kadınlarda Düzensiz Adet Kanamaları Neden Olur?
İlginizi çekebilir :  Diyabete Neden Olan 10 Etken
İlginizi çekebilir :  Mide Şişkinliği ve Gaz Sorunu

Yorum Yap