Kadıngibi

Gözleri Daha İri Göstermenin Yolu

Gözleri Nasıl Daha Dikkat Çekici Yapabiliriz
Gözleri Nasıl Daha Dikkat Çekici Yapabiliriz

Göz boyutu küçük olan hanımların en büyük dertlerinden biridir , gözlerini yeterince ön plana çıkaramamak. Göz rengini , ışıltısını karşımızdakine yansıtamadığımızı düşünürüz hep , bu bir süre sonra bizde strese ve sıkıntıya neden olur. Ama bunun bir çözümü var elbette  bazı sihirli makyaj hareketleri ile gözlerimizi olduğundan daha iri ve dikkat çekici bir hale getirebiliriz.

Gözleri Daha İri Göstermenin Yolu
Gözleri Daha İri Göstermenin Yolu

Başlangıç olarak ,  gözlerinizin içine süreceğiniz beyaz aydınlatıcı gözlerinizi olduğundan daha iri gösterecektir. Gözleri öne çıkarmak daha kolay yollarından biri ise açık renkte bir göz kalemi sürmektir.

Ayrıca göz kapağına açık renkli far sürmek ve onu mat renkli bir far ile gölgelendirmek de gözlerimizi öne çıkarmak için uygulayacağımız yöntemlerden biri.

Dediğimiz göz içerisine süreceğimiz beyaz ve açık renkteki kalemler daha büyük gözlere kavuşmamızı sağlar. Bunun yanına ek olarak kirpik üzerine ve kaşın alt taraflarına da açık renkli far kullanarak daha ön plana çıkaran bir görüntü sergileyebilirsiniz.

Ayrıca atlamamanız gereken bir nokta aşırı maskara gözlerinizi küçültür. Bundan dolayı tek kat maskara sürmeniz gerekir ve bunu kıvırmak yeterli olacaktır.

 

Yorum ekle