Kadingibi.com

Gümüş Takılar Nasıl Parlatılır ?

Severek kullandığınız imitasyon takılarınız karardıysa asla dert etmeyin. İmitasyon takılarınızı kendi yöntemleriniz aracılığı ile kısa zaman zarfında kolaylıkla parlatabilirsiniz. Takı parlatma işleminde su ve sabundan yararlanabilirsiniz. Su ve sabun ikilisi en az aşındırıcı yöntem olarak bilinmektedir. Bu uygulama sırasında suyu hafif bazlı bulaşık deterjanı aracılığı ile harmanlayabilirsiniz. Bu işlemde yumuşak fırçalardan yararlanabilirsiniz. Parlatmak istediğiniz takıları fırça aracılığı ile dairesel hareketlerden yararlanarak fırçalayabilirsiniz. Bu adım sonrasında takılarınızı pamuklu bez aracılığı ile silmelisiniz. Uygulamaya alacağınız bu yöntem aracılığı ile ışıl ışıl parlayan takılara sahip olabilirsiniz.

Kararan Gümüşleri Parlatmak İçin 2. Yöntem

Kararan gümüşleri parlatmanın bir diğer yolu ise limonlu kaynar sudur. Kısa zaman zarfı içinde kararma probleminin geri plana alınmasına yardımcı olan bu karışım aracılığı ile kusursuz görünen takılara sahip olabilirsiniz.
Gerekli Malzemeler

  • 1 adet limon
  • Geniş bir kap
  • Su

Karışımı hazırlamak için bir adet limonun suyunu sıkalım ve su aracılığı ile harmanlayarak gümüş takıları parlatmakaynatalım. Hazırlanılan limonlu suyun içerisine takılarımızı ibırakalım ve 5 dakika boyunca bekleyelim. Ardından takılarımızı limonlu suyun
içerisinden alarak nemli bez aracılığı ile kurulayalım. Pırıl pırıl parlayan takılara sahip olmanız adına oldukça ideal olan bu karışım aracılığı ile sizler de kusursuzluğun ön plana çıkmasına olanak tanıyabilirsiniz. Birbirinden özel karışımlar aracılığı ile en sevdiğiniz takılarınızı parlatmanın tam zamanı.

İlginizi çekebilir :  Ayakkabı Kokusunu Kökünden Çözecek Pratik Yöntemler

Yorum Yap