Kadingibi.com
Güneş Lekelerinden Kurtulmak
Doğal Yollarla Güneş Lekelerinden Kurtulmak

Güneş Lekelerinden Kurtulmak İçin Öneriler!

Sonun da hepimizin de beklediği yaz geliyor kızlar ama peki ya güneş lekeleri ?  Özellikle beyaz tenli hanımlar da daha çok oluşup daha çok dikkat çekiyor. Bu lekelere neden olan sebepler ise gebelik, doğum kontrol ilaçları, kozmetik ürünleri, genetik yatkınlık, ultraviyole  ışınları, guatr hastalığı .

Uzun süre güneş altın da kalmak vücudumuz da lekelerin oluşmasına  ve oluşmuş lekelerin çoğalmasına neden olur. Ve bizler bunun olmasını istemeyiz . Şimdi birlikte bu lekeler için neler yapabileceğimize bir bakalım .

Güneş lekelerinden kurtulmak için neler yapılmalı ?

*Gliserin , gül suyu ve limon suyu : Bu üç ürünü iyice karıştırdıktan sonra cildinize sürün. Yarım saat bekletip temizleyin. Bu işlemi 3-4 hafta uygulayın.

*Limon suyu : Taze bir dilim limonu sıkın . Bu lekelere uygulayın .10-15 dakika bekletin.Sonra temizleyin.6-8 hafta kadar günde 2 kez uygulayın.

*Kırmızı soğan : Soğandan kestiğiniz bir parçayı lekeli bölgelere uygulayın.10 dakika kadar bekletip temizleyin.6-8 hafta uygulanmalıdır.

*Türk kahvesi : Biraz su ile karıştırıp hamur kıvamı şeklinde olduğunda lekelere uygulayabilirsiniz.

*Güneş kremi: Güneş kremlerini hem lekelere karşı korur hem de lekeleri azaltmaya etki eder.

*E vitamini : E vitamini kapsüllerini kırarak lekeli bölgelere uygulayabilrsiniz.

*Yeşil çay :  Yeşil çayı kaynamış suda 5 dakika bekletin. Su ılıdığında bir bez ve ya pamuk yardımıyla lekeli bölgelere uygulayın.

*Aleo vera : Aleo vera jeli lekeli bölgelere günde 2 defa uygulayın.

*Ayran : Ayranı cildinizde ki bölgelere sürün . Bir süre  sonra temizleyin. Bu lekelerin rengini açarak sizi bu dertten kurtaracaktır.

*Kojik asitli krem : Bu krem güneş lekeleri için uygulanan yapılmış bir kremdir.

*Lazer : Bu yöntem ile cilt lekeleri soyularak güneş lekelerinden kurtulabilirsiniz.

*Kriyoterapi : Bu yöntem  de sıvı azotun sıvı azotun güneş lekelerinden kurtulma amaçlı kullanılmasıdır.

Eğer bu yöntemler işinize yaramaz ise cildiyeye gözükmeniz de fayda var. Güneşe çıkarken her zaman koruyucu krem kullanmaya özen gösterin. Yazın öğle saatlerin de dışarı çıkmayın, güneşin dik gelen ışınlarından kaçının bu sayede güneş lekelerinden kurtulmak mümkün.

İlginizi çekebilir :  Derinlemesine Yüz Temizliği Nasıl Olur?
İlginizi çekebilir :  Yaz Sıcağında Cilt Nasıl Korunmalı?
İlginizi çekebilir :  Doğal Yollarla Kırışıklık Gidermek Nasıl Olur?

1 Yorum

  • Biopen hücre yenilemesidir.Uçlarında bulunan küçük steril iğnelerle ciltte mikro kanalcıklar açar.Açtığı mikro kanallar sayesinde deri altına yolladığımız (dr.Bauman) ürünleriyle cildin kan dolaşımı , colejeni ve tembel olan gençlik proteinleri devreye gecerek cildin tamamen yenilenmesini sağlar.Pigmentasyon sorununu , sivilce lekelerini , skarların incelmesini , gözeneklerin sıkılaşmasını ve ciltteki epidermis dediğimiz üst deriyi tamamen onararak yenilenmesini sağlar.

    İlk ay haftada 1 gün
    İkinci ay 15 günde bir yapılır.
    6 seanslık işlem sonrası cildin durumuna göre bu sureler aralıklı zamanlarla uzaltılabilir.

    POİNT OF SKİN LEYLA İNANIR.