Kadıngibi
Kadınlarda Boşalamama Sorunu

Kadınlarda Boşalamama Sorunu

Yapılan araştırmalar cinsel isteksizlikten sonra kadınlarda en sık görülen Cinsel Sorunun boşalamama olduğunu göstermiştir. Değişik kaynaklardan alınan bilgilere göre  % 5 ile%25 arasında bildirilmektedir. Buna göre neredeyse her 100 bayandan 25’inde orgazm sorunu olduğunu söyleyebiliriz.

Düşük eğitimli, finansal sıkıntılı, mutlu olmayan, çok dindari ve sağlık problemi sıkıntılı olan bayanlarda boşalma sorunu daha yaygındır.

Orgazm olamamanın en çok görülen sebeplerinden, kadının fiziksel olarak yeterince hissetmemiş olmasıdır. Yalnızca cinsel ilişki ile kadının orgazm olmasını ummak yanlıştır. Bayanların genelinde direk klitoris üzerine hissetme olmadan boşalma olmaz. Bu nedenle sorunun çözümü için önce, bayanların kendi bedenini tanıyıp nasıl bir uyarımla orgazm olabileceğini öğrenmesi gerekir. Daha sonra ise eşinize rehberlik yaparak kendisini nasıl uyarması gerektiğini göstermelidir.

Bu konuya kadın neden boşalamaz değil, boşalmak için neler yapılması gerektiğini olarak bakmak gerekir. Boşalamamanın bir zararı yoktur fakat iyi bir birliktelik ve iki tarafından fazla zevk alabilmesi için eşinizde sizin boşalmanızı ister. O zevki birlikte yaşamak sağlam bir ilişkinin temelini de oluşturacaktır. Boşalamamak bir rahatsızlık değildir, sadece bazı psikolojik etkenler bunu engelliyor olabilir.

 • Karın ve kalça bölgesine yapılan ameliyatlar,
 • Depresyon, yüksek tansiyon tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar gibi,
 • Damar sistemi ile ilgili hastalıklar,
 • Nörolojik hastalıklar,
 • Hormon eksikliği.

Boşalmayı zorlaştıran bazı psikolojik etkenleri ya da nedenleri  ve yapılması gerekenler ise şöyle sıralayabiliriz;

Kadınlarda Orgazm Sorunu
Kadınlarda Orgazm Sorunu

Sevişirken karşı tarafla beraber zevk alabilmeye değil de boşalmaya odaklanmak yanlıştır. Asıl olan zevk almaktır. Orgazm ana yemeğin arkasından yenilen bir tatlı olarak düşünülmelidir. İyi bir yemekten sonra bazen tatlı yemesekte olur.

İlginizi Çekebilir : Bayanlarda cinsel gücü arttıran ilaçlar

Eğer erkeğinizin erken boşalması sorunu var ise, ön sevişme kısmını biraz daha uzun tutmalısınız. Ön sevişmenin uzunluğu sizin cinsel hazzınızı daha da arttıracaktır. Oral seks ile başlayıp, ön sevişmeye geçmeli ve erkeğinizin boşalacağını anladığınızda tekrardan ön sevişmeye geçerek bu süreyi arttırmalısınız. Böylece birlikte olma süresi uzayacağından sizinde boşalma olasılığınız yükselecektir.

Erkeğinizin  sizin hazzınızı arttırmaya yönelik hareketler yapmasını sağlayın, bunu en iyi bilen sizsiniz hangi hareketlerden daha fazla haz duyuyorsanız onu yapmaya teşvik edin ve kendinizi derin bir zevkin içerisine bırakın. Sizin bundan hoşlandığınızı anladığı anda partneriniz de aynı zevki yaşamaya başlayacaktır.

Eminim ki partneriniz de kadın neden zevk almaz diye araştırmalar yapıyor olabilir, ona yardımcı olun ve zevk aldığınız konularda yönlendirin. Kadınını orgazm eden bir erkek, partneri için daha değerli olacaktır.

Kontrolü kaybedip kontrolün karşı tarafa geçmesinden korkulmamalıdır. Sevişme sırasında zihinsel ve bedensel olarak mümkün olduğu kadar gevşek olunmalıdır.

İlginizi Çekebilir : Bayanlarda Cinsel Gücü Arttıran Yiyecekler

Fiziksel olarak kendimizden memnun olmamak boşalmamızı engelleyebilir. Vücudunuza çıplak olarak izlemekten, kendinize dokunmaktan çekinmeyin. Bunları eşinizin de yapmasına engel olmayın ve izin verin. Bırakın çıplak vucutlarınız birbirine temas etsin ve anı unutulmaz yapmaya çalışın.

Cinsel anlamda baskıcı bir ortamda yetişmek de karşı cins ile birleşmekten utanmaya veya çekinmeye yol açar. Cinsellik hakkındaki bilgilerinizi arttırıp korkularınızdan uzaklaşabilirsiniz. Bunun için bol bol okumak faydalıdır.

Sevişme esnasında rahat edebileceğiniz sessiz bir ortam hazırlayın. Telefon veya kapı çalması, çocuk ağlaması, başkaları tarafından sesinizin duyulması gibi kaygılar olmamalıdır.

Eşinizle aranızda yaşanan sorunları evinizin yatak odasına götürürseniz iyi bir sevişme esnasında boşalmada olmayabilir. Öncelikle sorunlarınızı çözün. Unutmayın ki öfkeyle haz pek bir arada olmaz.

Sevişme sırasında yaşadığınız andan farklı değişik fantaziler deneyin ya da en azından hayal etmeye çalışın.

İlginizi çekebilir :  Hamilelikte Sigara Kullanımı | Zararları | Bırakma Yöntemleri

Klitorisinizin uyarılabilmesi için size en uygun pozisyonunu ayarlayın ve eşinize nasıl daha çok uyarıldığınızı gösterin. Pozisyon sevişme sırasında oldukça önemlidir. En zevk aldığınız pozisyonda boşalma olasığınız daha yüksek olduğundan bu konuyu önemseyin.

6 Yorumlar

 • Eşimle evleneli 2 ay oldu ama iliskide hicbir sekilde zevk alamiyor ve bosalamiyorum ve bunu ona soyliyemiyorumda ben bole tamm zevk almaya basliyorum o boşalıyor bi tavsiyeniz varmi?

  • Eda hanım,bahsettiğiniz eşlerin sık karşılaştığı problemlerin başında gelmektedir. Nacizane tavsiyem ön sevişme kısmını uzun tutmanız ve eşiniz boşalmadan kısa aralarla tekrar ön sevişmeye devam ederek, birleşme süresini uzatmanızdır.

 • Merhaba benim bir sorum olacak eşimle sevişmek ten çok zevk alıyorum ama bosalamiyorum oda beni mutlu etmek için yani bosalta bilmek için ilişkiyi uzatıyor ama olmuyor bosalamiyorum

  • Merhaba Hava Hanım,

   Öncelikle çok sık rastlanan bir durum bunun için doktorlar fantezileri devreye sokmayı öneriyorlar ve kendinizi acaba bu sefer olacak mı ? olmayacak mı? gibi sorular sorarak gergin bir tavır sergilemeniz olumsuz etkileyecektir. Size tavsiyem eşinizle birlikte bir doktora başvurmanız. Günümüzde bu sorunun çözümü gerçek anlamda var fakat nedense insanlar bir uzmana başvurmak istemiyorlar siz böyle yapmayın.

  • Merhaba Esma hanım,

   Öncelikle bu tarz sorunlar yaş, deneyim ve erkeğin tecrübesi gibi bazı etkenlere bağlı onun için tavsiyeden ziyade önere bileceğimiz seçenek doktora başvurmanız olacaktır. Yaşınız genç ise ve daha yeni evli iseniz bir birinizi tanımaya kendi bedeninizi tanımak için biraz daha zaman tanıyın.