Kadıngibi
oje lekesini ne çıkarır

Oje Lekesini Ne Çıkarır ?

Oje biz kadınların hayatında vazgeçemediği en önemli kozmetik ürünlerinden biridir. Türlü türlü çok güzel renkleri tırnaklara uygulamak , gerçekten de tırnakları özellikle ellerin dikkat çekici ve bakımlı görünmesini sağlar . Oje sürmek mükemmel bir tutkudur. Ama bir yere bulaştığında ya da döküldüğün de o zaman kabusa dönüşebiliyor. Ojeyi lekelediği yerlerden birkaç çıkarma yöntemi bulunmaktadır. Bunlara bakmak bize yarar sağlayabilir J

[highlight3]ÇIKARMA YÖNTEMLERİ[/highlight3]

Giysideki oje lekesi : Oje çıkarıcınız ile  beyaz kağıt havluyu ve ya pamuğunuzu ıslatın.Ojelenmiş kısmın altına kuru bir bez koyun ki lekeli olmayan kısma bulaşmasın. Islatmış olduğunuz pamuğu lekenin üzerine bastırın. Pamuk lekeyi emdikçe pamuğu değiştirin.Bu işlemi yapmadan önce kumaşınızın iç kısmına asetonu deneyerek kumaşa zarar verip vermediğine bakın.

Öncelikle ojelenen kıyafetinizi bir kase üzerinde gerdirin.Lastik bantla tutturun.Çelik kaşık kullanarak lekenin üzerine oje çıkarıcısı damlatarak kase içine akmasını bekleyin.Bu biraz uzun sürebilir.Yine bu işlemi yapmadan önce kumaşın ufak bir kısmında kıyafete zarar verip vermediğine bir bakın.

Kıyafetinize oje bulaştığında lekenin üzerine  sirke  damlatıp  ovalamanız da yardımcı olacaktır.

Halıda ki oje lekesi : Halıya dökülmüş ojeye beyaz bir beze  oje çıkarıcısı dökerek sert bastırarak temizleyin . Bu işlem işe yaramazsa elma sirkesi ile temizleyebilirsiniz.

Koltukta ki oje lekesi:Koltuğa dökülmüş ojeye pamuk üzerine aseton dökerek  bastırın ve hafif bastırmadan silin . Leke çıkacaktır .

Duvarda ki oje lekesi : Duvara değmiş olan ojeyi sirke yardımıyla ya da aseton ile temizleyebilirsiniz.

Yorum Yap