Kadıngibi

Online Alışverişte Önemli Bilgiler

rubai-internetu
İnternet teknolojisinin gelişmesi ile ve kredi kartı kullanımının artması ile internet üzerinden alışveriş kullanımı artmaya başladı.Peki online alışverişlerimizde nelere dikkat etmeliyiz.

Alışveriş iptal;Aldığınız ürünün iptalini istediğiniz zaman bazı siteler bu süreci uzun ve zahmetli bir hale getirebiliyorlar.Bu yüzden alışveriş yapmadan önce seçtiğimiz sitenin tüketiciye verdiği önemi bilmemiz gerekir.

Kredi Kartı Bilgileri;Alışveriş yapabilmemiz için kredi kartı bilgilerimiz istenir.Peki bu kişisel önemli bilgilerimizi verirken sitenin güvenilir olduğuna dikkat ediyormusunuz.Bu yüzden kişisel hesap bilgilerimizi vermeden önce sitenin ne kadar güvenilir olduğundan emin olmamız ve herkes tarafından kullanılıp kullanılmadığına bakmamız gerekiyor.Bunu daha kısaca anlamak için site hakkında yapılan kullanıcı yorumlarını ve şikayetlerini okumanız size yardımcı olur.

Kargo;Bazı siteler kargo süresini uzatabiliyorlar.Tabi süreçte size bazı ekstra avantajlarda sunuyorlar.Unutmayalım ki bu ekstra avantajlar ücretli olabilir.

Yorum ekle