Kadingibi.com
Parfüm Seçimi Nasıl Yapılmalı
Parfüm Seçimi Nasıl Yapılmalı

Parfüm Seçimi Nasıl Olmalı ?

İnsanların parfüm artık hayatının olmazsa olmazlarından. Parfüm bizler için artık bir zorunluluk haline gelmiş durumda. Bu yazımızda parfüm seçimi nasıl olmalı sorusuna cevap vereceğiz.

Parfümü kullanmadığımız zaman kendimizi eksik gibi hissediyoruz. Sizde kendime uygun parfümü nasıl bulurum? ve Parfüm seçimi nasıl yapılır? gibi bir çelişki içindeyseniz bu makalemiz tam size göre. Çünkü parfüm kokusu kişiden kişiye göre değişir.

Parfüm Seçimi Nasıl Yapılır?

Parfüm denerken bileğinizin iç kısmına sıkmayı tercih edin ve iki kokudan fazlasını denemeyin.Çünkü daha fazlasını denerseniz bütün kokular birbirine karışacaktır.

Parfüm seçiminizi yaşınıza, giyim tarzınıza , yeme alışkanlıklarınıza göre seçmelisiniz.

Gün içinde klasik ve topuklu ayakkabı giyiyorsanız kaslar çok yorulduğundan sandal, paçuli, oryantal, baharat içerikli kokular kullanmalısınız.

Gün içinde daha çok klasik ve spor tarzı ayakkabı giyiyorsanız daha çok okyanus tarzı ferahlatan kokular kullanmalısınız.

Akşam kullanacaksanız daha yoğun kokuları tercih etmelisiniz.

Mütevazı bir yapıya sahipseniz vanilya ve çiçek kokularını tercih etmelisiniz.

Mesleğiniz gereği yönetici veya otoriter yapınız varsa, oryantal ve sert kokuları tercih etmelisiniz.

Çok merak edilen bir diğer konu ise parfüm kokusu nasıl daha uzun süre kalıcı olur?, sizde bu ko nu hakkında bilgilenmek isterseniz, Parfümlerin Daha Kalıcı Kokması için Öneriler başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bu makalemizde parfüm seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli? ve parfüm nasıl seçilir? hakkında sizler için bilgi verdik, umarız işinize yarar.

İlginizi çekebilir :  En İyisi Arzum Elektrikli Şofben
İlginizi çekebilir :  Tozlu Giyim İndirimli Tesettür Elbise Modelleri ve Fiyatları
İlginizi çekebilir :  Modanisa Abiye Elbise Modelleri ve Fiyatları

Yorum Yap