Kadıngibi

Saç Rengini Açmanın Yolları

Saç rengimizi açmanın bir çok yolu bulunmaktadır. Evet kızlar şimdi bunlara bakalım , istediğimiz yöntemle saçımızı açmayı deneyebiliriz 🙂

Papatya Suyu

Papatya suyunu sadece yazın güneşli günlerde uygulayabiliriz. Bunun için gerekenler :
1 avuç papatya
1 litre su

Papatyaları suyun içine atıp kaynatın, süzün ve elde ettiğiniz suyu ılımasını bekledikten sonra bir sprey yardımıyla saçınızı tamamen ıslatacak şekilde sıkın. Daha sonra güneşe çıkarak saçınız kuruyana kadar bekleyin.

Koleston Sıvı Peroksit

Saç rengini açmanın yolları
Saç rengini açmanın yolları

Aldığınız peroksiti bir kaseye boşaltın. Eldiveninizi takın ve açılmasını istediğiniz yerlere uygulayın. 5-10 dakika bekledikten sonra kuruyana kadar düzleştiriciyle üzerinden geçin.Daha sonra saçınızı şampuanla yıkayıp saç kremiyle güçlendiriyoruz.Saçta yanma payı azdır . Aksine saçlar daha yumuşak , parlak ve canlı gözüküyor.

Oksijenli Su

Oksijenli suyu sürüp 1-2 saat saçınızda bekletebilirsiniz. Güneşe çıkmanıza gerek yok. Ama bu yöntem saçları yakarak açtığı için oldukça yıpratıyor.

Papatya Çayı ve Limon Suyu

Sarı saç formülü saçınızı 1-2 ton açmaya yarar.
3 su bardağı papatya çayı
1 adet büyük limon suyu

Papatya çayı ile limon suyunu karıştırın. Saçlarınızı yıkadıktan sonra bu karışımı sürüp güneşte kurutun.Ayda 3-4 kere tekrarlayabilirsiniz.

C Vitamini ve Limon Suyu 
2 adet limonun suyu

Saç rengini açmanın yolları
Saç rengini açmanın yolları

1 çay kaşığı şampuan
3 çorba kaşığı c vitamini tozu

Karışımı temiz saça uygulayın ve saç diplerinize masaj yapın.En az 50 dakika bekletin ve şampuanla durulayın.

Zeytin Yağı ve Bal
4 çorba kaşığı zeytin yağı
4 çorba kaşığı bal

Malzemeleri bir kap içinde karıştırın.15 dakika kenarda bekletin.Temiz saça , saç köklerine masaj yaparak uygulayın.40 dakika bekletin. Saçınızı şampuanla durulayın.

Tarçın ve Saç Kremi:
2 çorba kaşığı saç kremi
2 çorba kaşığı tarçın

Temiz ve nemli saçınıza macun haline gelen kıvamı uygulayın.Streçle saçınızı kaplayın.En az dört saat bekletin.Daha sonra şampuanla durulayın.

Toz Kına ve Papatya 

Bir avuç dolusu kurutulmuş papatya
Bir miktar su
3 çorba kaşığı kına tozu

Bütün malzemeleri bir kapta iyice karıştırın.Yıkanmış nemli saçınıza bu karışımı iyice sürün ve en az 2 saat saçınızda bekletin.Daha sonra şampuanla durulayın.

Bal ve Sirke
2 su bardağı damıtılmış sirke
1 su bardağı bal
1 yemek kaşığı zeytin yağı
1 çorba kaşığı tarçın

Bütün malzemeleri bir kabın içine koyup karıştırınız. Saçınızı nemlendirdikten sonra
karışımı saçımıza uygulayabilirsiniz. .Streç filmle saçınızı sarın.Bu işlemi yatmadan önce yapın ve sabah saçınızı yıkayın.

Zeytin Yağı

Bir çoğumuz zeytin yağının saçımızı beslediğini biliyoruz.Aynı zamanda saç açıcıdır da. Bol miktarda zeytin yağını saçımıza sürdükten sonra tarayın.Bir saat güneşte bekletikten sonra durulayabilirsiniz.

Yorum ekle