Kadingibi.com
saçlar kaç günde bir yıkanmalı
saçlar kaç günde bir yıkanmalı

Saçlar Hangi Sıklıkla Yıkanmalıdır

Herkesin merak ettiği konulardan olan saçlar kaç günde bir yıkanmalı? sorusu çok kafa karıştıran bir konudur. Saç yıkama sıklığı kişiden kişiye göre değişiklik gösteren bir durumdur. Farklı koşullara, saçınızın yapısına, kafa derinizin yapısına, yaşam koşullarına göre saç yıkama sıklığı değişiklik gösterebilir.

Saçlar Hangi Sıklıkla Yıkanmalıdır?

Uzmanlar saçların haftada üç kere yıkanmasını, doğal yollarla kurumasını ve haftada iki kere maskeyle beslenmesini öneriyor. Fakat saç tipiniz ve çalışmış olduğunuz koşullar bunu değiştirebilir.

Kuru saç derisine sahipseniz; saçınıza badem yağı , zeytin yağı, argan yağı gibi uçucu yağlar uygulayıp bir süre bekletebilirsiniz. Sağlıklı saç derisine kavuşmak için iki günde bir saçınızı yıkamalısınız.

Yağlı saç derisine sahipseniz; saçınız çok yağlıysa ve kirli gözüküyorsa her gün yıkamalısınız. Güzel görünümü bu şekilde devam edebilir.

Eğer gününüz sürekli evde geçiyorsa saçınızı her gün yıkamak yıpratabilir. Yoğun iş temposu içindeyseniz, sürekli saçlarınızla uğraşıyorsanız, eliniz sürekli saçınıza gidiyorsa, kirlenmesi ve yağlanması daha çabuk olur böyle durumlarda saçların yıkanma süresi gün aşırı olabilir.

İlginizi çekebilir :  2018 Yılında Trend Saç Modelleri
İlginizi çekebilir :  Saçları Canlandırmanın Yolları
İlginizi çekebilir :  Daha Parlak Saçlara Sahip Olun

Yorum Yap