Kadingibi.com
Saçlar Nasıl Düzleştirilir
Saçlar Nasıl Düzleştirilir

Saçları Düzleştirmenin Yolları

Kadınların bir çoğu kıvırcık saç tipine ve uzun saçlara sahip olduklarından dolayı saçları düzleştirmek için ne yapmalıyım sorusunu sorarlar.

Saçları düzleştirmek için bir çok yöntemi var ama size en uygun olan düzleştiriciler ile yapmak gerekir. Saçımızı doğal yöntemle kendiliğinden kurumaya bırakırsak düzleşmesi daha zor oluyor.

Çünkü düz saç bile kendi kendine kuruduğunda hafif bir dalgalanma oluyor. O yüzden sizler için araştırma yaptık ve doğal saç düzleştirme yollarını inceledik.

 

Saçları Düzleştirmek İçin Yöntemler

Şekillendiriciler ile saç düzleştirme

Saç için en kolay yöntem saç düzleştiricileridir. Pek çok markada ısı dereceleri ayarlanabilir saç düzleştiricileri bulunur. Kıvırcık saçlar için iyon özellikli ve seramik tabanlı olanlar en iyisidir. Zorluk çekmeden kolayca düzleşir ve kabarmasını önleyerek saça parlaklık verir.

Fön makinesi ile saç düzleştirme

Kuaförler de en çok uygulanan saç düzleştirme işlemlerinden biridir. Fön makinesi ile saçlara ısı vererek fırça yardımı ile düzleşmesini sağlayabilirsiniz.

Durulanmayan saç kremleri ile saç düzleştirmek

Pratik bir yöntemdir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra durulanmayan saç kremiyle şekillendirir iseniz saçlarınız düzleştirilmiş kadar düz hale gelmese de düzleşmiş olacaktır.
kabarması azalacaktır.

Brezilya fönü ile saç düzeltmek

Kalıcı bir saç düzleştirme yöntemidir. Kuaförde uygulanan 2 saatlik bir işlemdir. Saçlara uygulanan maddeler ile 6 ay kalıcı olarak kullanabilirsiniz.

Bu makalemizde sizler için saçlar nasıl düzleştirilir? sorusunun cevabını vermeye çalıştık umarız bu yöntemler işinize yarar.

İlginizi çekebilir :  Hollywood Yıldızlarının Tercih Ettiği Saç Modelleri
İlginizi çekebilir :  Saç Renkleri Nasıl Seçilir ?
İlginizi çekebilir :  Kadınlarda Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir ?

1 Yorum

  • Ya allah aşkına bir makine olsa da yada krem saçları kendiliğinde düzleştiriverse , bıktım her sabah uzun uğraşlar sonuçta saçlarımı düzleştirmekten.