Kadıngibi
Saçlar Nasıl Düzleştirilir
Saçlar Nasıl Düzleştirilir

Saçları Düzleştirmenin Yolları

Merhaba kızlar .Bende kıvırcık saç tipine sahip olduğum için bu konu beni de çok ilgilendiriyor 🙂 Bunun bildiğimiz gibi bir çok yöntemi var ama bana en uygun gelen düzleştiriciyle yapmak. Saçımızı doğal yöntemle kendiliğinden kurumaya bırakırsak düzleşmesi daha zor oluyor. Çünkü düz saç bile kendi kendine kuruduğunda hafif bir dalgalanma oluyor. Biz diğer yöntemlere de bir bakalım :

Şekillendiriciler ile saç düzleştirme

Saç için en kolay yöntem saç düzleştiricileridir. Pek çok markada ısı dereceleri ayarlanabilir saç düzleştiricileri bulunur. Kıvırcık saçlar için iyon özellikli ve seramik tabanlı olanlar en iyisidir. Zorluk çekmeden kolayca düzleşir ve kabarmasını önleyerek saça parlaklık verir.

Fön makinesi ile düzleştirme

Saçlar Nasıl Düzleştirilir
Saçlar Nasıl Düzleştirilir

Kuaförler de en çok uygulanan saç düzleştirme işlemlerinden biridir. Fön makinesi ile saçlara ısı vererek fırça yardımı ile düzleşmesini sağlayabilirsiniz.

Durulanmayan saç kremleri

Pratik bir yöntemdir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra durulanmayan saç kremiyle şekillendirirseniz saçlarınız düzleştirilmiş kadar düz hale gelmese de düzleşecektir v
kabarması azalacaktır.

Brezilya fönü

Kalıcı bir saç düzleştirme yöntemidir. Kuaförde uygulanan 2 saatlik bir işlemdir. Saçlara uygulanan maddeler ile 6 ay kalıcı olarak kullanabilirsiniz.

1 yorum

  • Ya allah aşkına bir makine olsa da yada krem saçları kendiliğinde düzleştiriverse , bıktım her sabah uzun uğraşlar sonuçta saçlarımı düzleştirmekten.