Kadingibi.com
Sakinleştirici Besinler
Sakinleştirici Besinler

Strese İyi Gelen Sakinleştirici Besinler!

Her birimiz gerek iş gerekse ev ve hayat yoğunluğundan oldukça stresli ve gergin zamanlar yaşayabiliyoruz. Bu zamanlarımızda bizleri sakinleştirecek daha iyi hissetmemizi sağlayacak besinler var.

Sakinleştirici ve Strese İyi Gelen Besinler!

Sakinleştirici besinler aynı zamanda stres sorunu içinde tüketilmelidir peki bu besinler neler ?

Kuşkonmazın içerisinde bulunan folik asit, ruhsal durumunuzu dengelemeye yardım eder.

Gergin olduğunuz anlarda vücudunuz ruh halinizi etkileyecek hormonlar yaratır. Kuşkonmaz ile sağlıklı yaşayacak kilo yapmayan besin değerini ile gerginliğiniz den uzaklaşacaksınız.

Yüksek oranda demir ve çinko bulunan kırmızı et, gergin ve stresli günlerinizde sofranızdan eksik etmemeniz gereken diğer bir besin.

İçerisinde bol bol andioksidan bulunan süt , gerginlik ve strese karşı birebir etkili , vücudunuza olan diğer etkileri malum zaten.

Portakal, greyfurt gibi C vitamini bol meyveler de sizi sakinleştirecektir.

Asabi ve gergin tavrınıza iyi gelecek diğer bir besin ise badem. İçerisindeki zengin mineraller sizi gerçekten sakinleştirecektir. Antioksidanlar açısından oldukça zengin olan yaban mersini , stres kovucu olan C vitamini açısından da oldukça doludur.

Strese İyi Gelen Besinler!

Yoğurt ve süt ürünleri: Süt ve süt ürünlerinin içerisinde tirosin isimli bir madde bulunur. Bu madde beyinde serotonin salgılanmasını tetikler. Serotonin, mutluluk hissi uyandıran, rahatlatan ve strese karşı yanınızda olan bir hormondur.

Siyah Çikolata: Çikolatanın mutlu edici etkisini hepimiz biliyoruz. Biraz doğal siyah çikolata yiyerek siz de stresten kurtulup gülücükler saçabilirsiniz.

Asitli meyveler: Bu meyvelerde doğal şeker bulunur. Doğal şekerler beyin fonksiyonlarını geliştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirecek C vitamini desteği sağlar.

Sebzeler: Brokoli ve sarımsak gibi sebzeler vücut direncini arttırır.

Doğal çaylar: Papatya, yeşil çay ve yasemin gibi bitki çayları düzenli tüketildiğinde bağışıklık sistemini güçlendirir ve sinir sistemini düzenler.

İlginizi çekebilir :  Kadınlarda ferritin değeri kaç olmalı ?
İlginizi çekebilir :  Unutkanlık Sorunu İçin Öneriler
İlginizi çekebilir :  Yeşil Kahve Faydaları

Yorum Yap