Kadingibi.com
selülitlerden kurtulma yolları
Selülitlerden Kurtulmak İçin Ne Yapmalı?

Selülitten Kurtulmanın Pratik Yolları?

Her kadının korkulu rüyası haline gelen selülit sorunu öz güven eksiliği yapmaktadır. Başlıca nedenleri yüksek kalorili beslenme alışkanlığı, su tüketiminin azalması, hareketsiz olan bir  yaşam tarzı ve hormonların bir takım değişiklikler gibi birçok etken selülit oluşumunu tetikliyor. Fit bir vücuda sahip olmak ve öz güveninizi tazelemek adına selülitlerden kurtulmak için en etkili yolları sizler için derledik.

Selülitten Kurtulmak İçin Ne Yapmalı?

Doktorların uyguladığı en etkin tedavi yöntemlerinden biri de ”Selülit Mezoterapisi”. Bu tedavinin amacı; fazla yağların parçalanması sağlamak ve kan ve lenf dolaşımını düzenleyerek selülitli dokuyu ortadan kaldırmaktır.

Tedavi uygulanırken çok ince iğnelerle derinin orta tabakasına yönelik hazırlanan ilaç kokteylleri enjekte ediliyor. Seans sıklıkları selülitlerin sıklık düzeyine göre değişiyor.

Selülit dokunun tedavisinde ikinci adım ise ”Karbon Terapi’. Bu tedavi türünün seans aralıkları haftada bir uygulanır. Uygulamada yine çok küçük iğneler yardımı ile cilt içi veya cilt altına karbondioksit gazı enjekte edilir.

Karbondioksit gazının uygulanması ile dokularda yağların erimesi ve tüketimi hızlandırılıyor ve böylece doku oksijenlenmesi ile selülitli bölgedeki dolaşım ve cilt elastikiyeti artıyor.

Tedavide üçüncü yöntem ise ”Kavitasyon, lenf drenajı ve vakumterapi’. Hepsinin ayrı ayrı birbirinden farklı uygulama yöntemleri vardır. Kavitasyon uygulamasında 40KHZ frekansdaki ultrasonik dalgalar yağ hücreleri arasındaki hava baloncukları oluşturuyor.

Daha sonra bu balonlar patlarken yağ hücrelerinin zar yapısını bozarak dağılmalarına neden oluyor. Dokudaki yağ hücreleri azalırken tedavi süresince bir acı hissedilmiyor.

Lenf drenajı lokal zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarında sonucun kalite ve kalıcılığı arttırmak için uygulanan bir tedavi yöntemi sayılıyor.

Ayak parmak uçlarından bele kadar uygulanan yoğun bir masaj tekniğine dayalı sistemin en önemli özelliği, vücutta lokal fazlalık ve selülite yol açan ödem ve toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamasıdır.

Vakumterapi, deri ve deri altı dokulara negatif basınç uygulaması ile selülitin oluşumunda etkili olan flöz bantları, yapışık olduğu yağ hücrelerinden birbirlerini ayırarak uygulanır.

Bahsetmiş olduğumuz yöntemler uzmanlar tarafından kadınlara önerilen ve en etkili selülitten kurtulma yolları arasındadır.

Sizlere tavsiyemiz haftanın 3-4 gününü kendinize ayırarak selülitlerden kurtulma egzersizleri yapın ayrıca tempolu yürüyüşler ve spor alışkanlığı edinerek sağlıklı bir şekilde bu sorunu çözebilirsiniz.

İlginizi çekebilir :  Göz Kapağı Estetiği Nedir?
İlginizi çekebilir :  Kolesterol Nedir, Hastaları Nasıl Beslenmeli?
İlginizi çekebilir :  Mide Şişkinliği ve Gaz Sorunu

Yorum Yap