Kadingibi.com
Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum
Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum

Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum

Sinir, stres ,uykusuzluk ve cinsel hormon düzensizliğinden dolayı sağlıklı görünümünü ve ışıltısını kaybeden ciltlerde sıklıkla sivilce sorunları görülüyor. Bu ve benzer durumda sivilceleri kapatmak için elbette makyaj ve kapatıcı ürünler kullanıyoruz.

Ancak kalitesiz ve özenle seçilmeyen kapatıcı ürünler ya da dikkatsizlikler ciltte daha çok sivilce,ve siyah nokta gibi kusurlara sebep oluyor.

Sivilceler Nasıl Yok Edilir?

Pudralar  derinin porlarını tıkayarak sivilcelere neden olabilir. Cildinizde sivilce, gözenek tıkanıklığı, siyah nokta gibi sorunlar varsa pudra kullanmayın. Pudra yerine, yağ emici kağıtlardan kullanabilirsiniz.

Cildinizdeki sivilceleri kapatmak istiyorsanız içinde alisilik asit bulunan kapatıcıları deneyin. Yüzde abartılı makyaj veya güneş koruyucu kremle uyumak da sivilce oluşumunu arttıran bir neden.

Deniz suyu sivilcelerin kuruması ve cildinizde yağ oranının azalsını sağladığından oluşumunu azaltıyor , özellikle yaz aylarında deniz suyundan faydalanın.

Her gece yatmadan cildin doğal bir sabun ile yıkanıp temiz bir şekilde uyunması da sivilcelerden kurtulmanızı sağlar. Her önlemden çok kendini rahat ve temiz hissetmeniz sivilcelerden zamanla kurtulmanızı sağlayacaktır.

İlginizi çekebilir :  Bacak Boyu Uzatmanın Püf Noktaları
İlginizi çekebilir :  Hızlı Bir Şekilde Güzelleşme Yöntemleri
İlginizi çekebilir :  Kırışıklık İçin Evde Maske

Yorum Yap