Kadingibi.com
Siyah Noktalardan Kurtulmak
Siyah Noktalardan Kurtulmak

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Hepimiz yüzde oluşan siyah noktalar dan şikayetçiyizdir. Bir şekilde siyah noktalardan kurtulmak isteriz.  Siyah noktalarımızı sıkmadan kurtulmanın da çözümleri var. Sizler için en doğal yöntemler ile siyah noktalardan kurtulmak ve yüz  bakım maskeleri hakkında araştırma yaptık.

Cildimizin türüne göre tonik ve temizleme sütüyle gün boyu makyaj yapmasak bile akşam yatmadan önce temizlemeliyiz.

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Günümüzde birçok kadının en büyük sorunlarından biri siyah noktalardır. Kişilerin yüzünde oluşan bu siyah noktaların en büyük sebebi, gün içerisinde vücudumuzdan maruz kalmış olduğu, kir yağ ve benzerleri. Yapılan araştırmalarda kadınlarda siyah noktaların oluşmasına en büyük sebep makyaj olarak da belirlenmiştir.

Siyah noktaların bir sonraki evresi ise, sivilcelerdir. Bu nedenle siyah noktalar sivilceye dönüşmeden önce bu siyah noktalardan kurtulmanız gerekmektedir.

Derinlemesine temizlik için sizlerle paylaşacağımız  yüz bakımı maskeleri ve sivilceleri yok etmek ışıl ışıl parlayan ciltler için bu ipuçları işinize çok yarayacak.

İlginizi çekebilir :  Yüzünüz için Doğal Nemlendiriciler

Yüz Bakım Maskeleri

siyah noktalardan kurtulmak için ne yapmalı?
siyah noktalardan kurtulmak için ne yapmalı?

ELMA SİRKESİ MASKESİ

Elma sirkesini su ile karıştırıp yüzünüzü temizleyin .Bol su ile durulayın. Bu uyguluma mikropları öldüreceği gibi cildinizi de yumuşatacaktır.

YOĞURT VE LİMON SUYU MASKESİ

Bir adet limonun suyu ile bir kase yoğurdu karıştırın. Maske haline getirin. Karışımı yüzünüze gözlerinize dikkat ederek uygulayın.15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayarak temizleyin. Hem siyah noktalarınız temizlenmiş olacaktır hem de limon cildinizi canlandıracaktır.Bu karışımı hafta da bir kez uygulayın.

YULAF MASKESİ

Öncelikle yulaflarınızı pişirin . Pişen yulafları süzerek bir kabın içinde ezin. Yaptığınız yulaf ezmesini sürdükten sonra 15 dakika bekleyin ve ılık suyla temizleyin.

İlginizi çekebilir :  Göz Altı Morluklarından Kurtulmak

Sivilceleri Yok Etme Tavsiyeleri

Siyah noktalardan kurtulmanın en güzel yolu gözenekleri açmaktır. Bunun için buhar banyosu yapabilirsiniz. Evde kendi başınıza siyah noktalardan kurtulmak için herhangi bir kovaya sıcak su koyarak havluyla başınızı örtüp, yüzünüzün bu buhara maruz kalmasını sağlayabilirsiniz.

Buharın etkisiyle yumuşamış olan gözenekler, açılacaktır. Bu sayede daha rahat bir şekilde siyah noktaları temizleyebilirsiniz. Siyah noktaları sıkarak çıkartmak kesinlikle doğru bir yöntem değildir.

Siyah noktalardan evde kendi başınıza kurtulmak istiyorsanız bunu sıkmak yerine iğnesi çıkarılmış şırıngayla deneyebilirsiniz.

İğnesi çıkarılmış olan şırıngayı siyah noktaların bulunduğu bölgelere hafif bastırarak uygulayın. Çıkmayan siyah noktalarla inatlaşmanız kesinlikle önerilmemektedir.

Daha sonrasında sıktığınız yerler yara olarak veya leke olarak kalabilir. Kalıcı siyah noktalar için tek ve kesin çözüm peeling olur.

İlginizi çekebilir :  Derinlemesine Yüz Temizliği Nasıl Olur?

Siyah Noktalardan Kurtulmak Amaçlı Hazırlayabileceğiniz Karışımlar

Bir çay kaşığı toz şeker, aynı miktarda Türk kahvesi ve az miktarda balı karıştırarak bir karışım elde edebilirsiniz. Elde etmiş olduğunuz bu karışımı yüzünüzü ovalayın.

Yalnız bu karışımı yüzünüzde ovalarken bastırmamak veya zorlamamak önemlidir. Aksi taktirde yüzünüzün tahriş olmasına veya zarar görmesine neden olabilirsiniz.

Yüzünüzdeki siyah noktalardan sıcak bal maskesi vasıtasıyla da kurtulabilirsiniz. Bunun için 2 kaşık kadar buğday tohumuyla, 2 yemek kaşığı kadar balı karıştırarak oluşturabilirsiniz.

Bu karışımı 2-3 dakika boyunca yüzünüze zarar vermeyecek bir şekilde ovalayın. Ardından 15 dakika bekleyin ve ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

Diğer bir maske tarifinin adı ise geniş gözenekleri sıkılaştırıcı maskedir. Bu maskeyi domatesi dilimleyerek veya püre haline getirerek oluşturabilirsiniz. Oluşturmuş olduğunuz maskeyi yüzünüze sürdükten sonra kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra yüzünüzü durulamanız yeterli olacaktır.

Bu makalemizin içeriği siyah noktalardan kurtulmakyüz bakımı maskeleri ve sivilceleri yok etmek ile ilgili uzman yorum ve görüşleri alınarak hazırlanmıştır.

İlginizi çekebilir :  Yüzde Oluşan Güneş Lekeleri ve Siyah İzler İçin Çözümler

Yorum Yap