Kadingibi.com
tırnak kırılması
tırnak kırılması

Tırnak Kırılması Sorununa Çözüm Önerisi

Tırnak kırılması sorunu her yaştan bayanın sıklıkla karşılaşabileceği sorunlardan biridir. Tırnaklarımızda vücudumuzun diğer bölümleri gibi bakım isterler.

Tırnak Kırılması Nasıl Engellenir?

Bakımsız tırnaklar elbetteki kırılacak, kötü görünecek ve sizi rahatsız etmeye devam edecektir.

Evinizde küçük uygulamalarla tırnaklarınıza bakım yaparak çoğu sorunun önüne geçmiş olacaksınız.

Tırnaklarınız için destek sağlayacak olan besin ve mineralleri de almanızda yarar var. Aslında bu tür mineraller vücudunuz için oldukça etkilidir. Günlük almanız gereken miktarı mutlaka alın.

Tırnaklar için özellikle su içmek çok önemlidir. Günde en az sekiz bardak su içmeyi ihmal etmeyin. Yoksa tırnak sorunu her an kapınızı çalabilir.

Protein ve demir yüklü besinlerde tırnaklarınızı ve kemiklerinizi besleyecekler daha güçlü ve sağlam bir bünyeye sahip olmanızı sağlayacaktır bu sayede tırnak kırılması gibi sorunlar daha az görülür.

Tırnak kırılmasının en çok vitamin eksikliği nedenleri yüzünden olduğu tespit edilmiştir. Uzmanların yorumlarında belirtmiş oldukları en önemli konunun tırnak ve saç dökülmesinde vitamin olarak bilinen Biotin B7 vitamini ve H vitamini eksik olduğun zaman demir eksikliği, kalsiyum, magnezyum ve çinko eksikliği sonucu tırnak kırılmaları daha kolay gerçekleşir. Bu duruma vücutta biotin eksikliği denir.

 

İlginizi çekebilir :  Tırnak arası pisliği nasıl temizlenir ?
İlginizi çekebilir :  Evde doğal tırnak bakımı nasıl yapılır ?
İlginizi çekebilir :  Tırnak çökmesi neden olur ?

Yorum Yap