Kadingibi.com
Yağlı Ciltler için Doğal Nemlendirici
Yağlı Ciltler için Doğal Nemlendirici

Yağlı Ciltler İçin Doğal Nemlendirici

Her cildin kendince bazı faktörleri vardır. Kimisinin cildi kuru iken, kimisinin sadece T bölgesi yağlı olabilir. eğer sizin cildiniz “yağlı cilt” faktörüne giriyor ise, bu durum da sizler için zorlu ve oldukça bakım gerektiren durumlar ön plana çıkmaktadır.

Yağlı Ciltler İçin Doğal Nemlendirici

Gelin, şimdi yağlı ciltler için doğal nemlendirici faktörlerinden bahsedelim…

Kayısı çekirdeği kremini daha önce denemediyseniz sizler için doğal bir nemlendirici kazandıracak formüllerden bir tanesi olduğunu söyleyelim. Bunun için gerekli olan şey aktarlara giderek kayısı çekirdeği kremi almaktır. Mecitefendi markalı olanı pek çok kişi olumlu şekilde yorumladığından dolayı sizlere de bu marka kremi öneriyoruz. Aynı zaman da kara üzüm çekirdeği kremi de satın alın ve bu iki kremi birbiri ile karıştırın.

İlginizi çekebilir :  Yağlı Ciltlerin Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Daha sonra kremi cildinize yedirip, 15 dakika kadar bekleyin ve daha sonra gündelik hayatınızda ki işlere devam edin. Nemlendirdiği gibi, cildinizin ışıl ışıl durmasını sağlayan bu durum, pek çok kişinin de başlıca tercihidir!

Bunun yanı sıra diğer önerebileceğimiz yöntem ise gülsuyu. Gülsuyunda bulunan E vitamini faktörü ile beraber cildinizin doğal bir parlaklık almasını sağlamaktadır. Pamuğa biraz uyguladıktan sonra ciltte temas etmedik yer kalmadan yedirmelisiniz. Bu süreçte cildinizin istenen bir görünüm ve faktör almasını sağlayacaksınız.

İlginizi çekebilir :  Cilt Lekeleri için Maske

Cildin sağlıklı ve diri kalabilmesi adına nemlendirilmesi çok önemlidir. Aksi halde bu yağlar zamanla sivilce oluşumlarına kadar gider ve cildinizi büyük ölçü de kurutur. Bu da zararlı bir yöntem olarak bilindiği için önemli olan faktörün daima cilde doğru şeyler uygulanmasıdır!

İlginizi çekebilir :  Yağlı Ciltlerde Sivilce Nasıl Geçer?

Her bulduğunuz kremi sürmek yerine, cilde faydası olacağını düşündüğünüz kremleri sürmek daha akıllıca bir davranıştır. Bu yüzden önerimiz daima doğal yollardan elde edilen kremleri tercih etmektir.

Bizlerde kısa bi araştırma sonucu ciltler için doğal nemlendiricilere evinize yakın aktarlada gayet rahat bi şekilde ulaşacağızını gördük ama iyice alıştirmadan almamanızda fayda var.

Yorum Yap