Kadingibi.com

Astrocenter Fal Hizmetini Keşfet

Yazın Terletmeyen Kumaşlar

Yaz günlerinde en büyük sorunlarımızdan biri terlemek , yoğun sıcak nemle de birleşince oldukça bunaltıcı ve rahatsız edici bir hal alıyor. Bu duruma kendimizce bazı çözümler getirebiliriz , terletmeyecek ve bizi fazla bunaltmayacak kumaş türlerinde seçeceğimiz kıyafetler bize yaz günü rahat bir hareket imkanı sunacaktır.

Siyah renkli kıyafetlerin yaz günü sıcağı normallerinden daha çok çektiği bilinen bir gerçek , bunun yerine açık renkli kıyafetler güneş ışıkları üzerine çekmeden direk yansıtacağı için kumaş türlerinin yanı sıra renk seçimi olarak bizlere yardımcı olacak bir faktör. Beyaz , sarı ve bu tonlarda ki açık renkler yazın cıvıltısını üzerimizde hissetmeye ve güneşten kurtulmaya bir nebze de olsa yarar sağlar gibi duruyor.

Kumaş türlerine bakacak olursak , daha henüz yazın terletmeyen kışın üşütmeyen bir kumaş icat edilmedi onu söyleyelim. Fakat aşırı terleme ve bunaltma hissi yaratan kumaş türleri var onları yazımızda belirteceğiz , bunları tercih etmediğiniz takdirde daha rahat edeceksiniz.

Piyasada ortalık sentetik kumaşlarda kaynıyor , fiyatı ucuz , ütü gerektirmeyen bu kalitesiz kumaşlar oldukça zararlı. Vucüt üzerinde olduğu zaman neredeyse nefes alacak boşluk yok. Sadece kar amacı ile üretildiklerinden kumaşta boşluk yok , bu da sizi fazlasıyla sıkıyor , boğuyor ve terlemenize sebep oluyor.

İlginizi çekebilir :  Evde doğal tırnak bakımı nasıl yapılır ?

Şifon dediğimiz türlerde aşırı terlemeye yol açan başka bir kumaş türü. Yine her yerde sıklıkla karşınıza çıkacaktır özellikle şifon gömlekler , ama yaz aylarında kullanmanızı tavsiye etmediğiniz başlıca kumaş türleri arasında geliyor şifon kumaşlar.

Doğal ve %70 üzeri pamuklu kumaşlarda nefes alma payı var. Fiyatı diğerine göre yüksek ama kalite açısından oldukça mükemmel. Sizi fazla terletmez , boğmaz ve güneş ışınlarından faydalanmanızı sağlar. Çünkü vücüdunuzda nefes almayı sağlar. Ayrıca bu kumaşların nem tutma özelliği var yani yoğun nemli havalarda sizi o bunaltıdan kurtarırlar.

Terletmeyen diğer bir kumaş türü ise poplin’dir. Adını belki daha önce duymamış olabilirsiniz. Bu kumaş türü genellikle gömleklerde kullanılıyor. Hani hafif , üzerinizde neredeyse varlığı yokluğu belli olmayan ince gömlekler varya işte o gömlekler poplin kumaşından üretilmişlerdir. Bu kumaş türünü de özellikle gömlekleriniz de mutlaka tercih edin.

Keten Gömlekler Terletir Mi ?

Belki de keten gömleklerin her zaman daha çok terleteceğini düşünüyorsunuz , ama hayır özellikle yaz aylarında nemin yoğun olduğu zamanlarda keten kumaşlarda teri önler ayrıca ter kokusunun da önüne geçer. Her mağaza da kolaylıkla bulabileceğiniz keten kumaştan yapılmış ürünleri de yaz aylarında mutlulukla kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir :  Vajinal Kaşıntı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

2 Yorum

  • Bir çok insanın en büyük sıkıntısı olan yazları terlemeye bir nebze çözüm olan kumaş türleri ile alakalı yazınız için çok teşekkürler..